Przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej

Uczniowie klasy pierwszej długo czekali na ten moment. Dnia 21 maja br. zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jednak z biblioteką zdołali zaprzyjaźnić się już wcześniej. Chętnie wypożyczali swoje pierwsze książeczki oraz uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych i konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Uroczystość pasowania była kolejną okazją do pokazania, że świat bajek i baśni jest dzieciom bardzo dobrze znany. Uczniowie rozwiązywali różne zadania, m.in.: układali baśniowe puzzle, układali zdania (prośby książki) z rozsypanki wyrazowej, rozwiązywali zagadki oraz rozpoznawali z jakiej baśni pochodzi dany rekwizyt.

Wszystkie zadania sprawiły dzieciom wiele radości. Po tej części nastąpiło uroczyste ślubowanie, po którym pani dyrektor – Renata Dąbrowska pasowała uczniów na czytelnika biblioteki szkolnej. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz wyprawkę czytelniczą w ramach ogólnopolskiej kampanii “Mała książka – wieli człowiek.”

Justyna Kasprzyk-Ressel

nauczyciel bibliotekarz