Razem na Święta

Świąteczny okres to szczególny czas. Dla wielu jest to czas radości, rozdawania prezentów, rodzinnych spotkań. Jednak nie dla wszystkich czas ten kojarzy się pozytywnie – są wśród nas osoby, dla których święta to czas smutku, osamotnienia a codzienne problemy spędzają sen z powiek i odbierają świąteczną radość. W tym roku było to tym trudniejsze, gdyż świat zmaga się z pandemią a dotarcie do osób potrzebujących jest znacznie utrudnione. Nasza szkoła jak co roku, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod patronatem MEN „Razem na święta”. W ramach tej akcji Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło szereg akcji, które miały na celu pomoc potrzebującym:
a) Zorganizowano zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska;
b) Zorganizowanie paczek dla osób starszych i potrzebujących z terenu sołectwa Chróścice – paczki wraz z życzeniami świątecznymi zostały przekazane osobom potrzebującym i wywołały uśmiech na ich twarzach;
c) Przekazano świąteczne paczki (m.in. artykuły papiernicze, książki, maskotki) dla zaprzyjaźnionej szkoły w Strzelczyskach na Ukrainie;
d) Przygotowanie i rozesłanie kartek świątecznych do zaprzyjaźnionych instytucji i osób (w tym roku ze względu na wymogi sanitarno – epidemiologiczne wysłano kartki w wersji elektronicznej);
e) Zorganizowano pomoc sąsiedzką, zwłaszcza pomoc w przedświątecznych zakupach
W przeprowadzenie akcji „Razem na święta zaangażowani byli: S. Kamila, D. Bieniek M. Frącz, L. Kupisińska

Opracowanie:

S. Kamila, D. Bieniek