Razem na Święta

Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej “Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach tej akcji uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań, m.in.:
– sprzedawano pierniki – dochód ze sprzedaży został przekazany dla chorego na nowotwór Mateusza
– przeprowadzono zbiórkę artykułów szkolnych do szkoły w Strzelczyskach na Ukrainie
– pomoc osobom starszym podczas wigilii dla seniorów
– rozdano opłatki wigilijne mieszkańcom wsi Chróścice, świąteczne życzenia, upominki
– przygotowanie dla dzieci Św. Mikołaja w kościele
– dekorowanie pierniczków w hospicjum w Starych Siołkowicach
– zorganizowanie świątecznego przedstawienia – Jasełka
– wystawienie przedstawienia bożonarodzeniowego podczas Młodzieżowego Spotkania diecezji opolskiej (Leśnica)
– Kolędnicy misyjni – spotkanie z osobami potrzebującymi, starszymi, chorymi oraz mieszkańcami wsi
– Zorganizowanie nabożeństwa dla mieszkańców z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny
– Zorganizowanie i przekazanie paczek świątecznych dla ludzi chorych
– Pomoc materialna i spotkanie z osobami potrzebującymi, samotnymi (pomoc sąsiedzka osobom starszym).

Dzięki powyższym przedsięwzięciom podjęliśmy współpracę ze środowiskiem lokalnym, a uczniowie dostrzegali potrzeby i problemy innych.