Realizujemy program Szkolny Klub Sportowy

Nauczyciele wychowania fizycznego realizują program Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pn. Szkolny Klub Sportowy. Zakłada on przeprowadzenie 50 godzin zajęć sportowych w wymiarze 2×1 godzina w tygodniu, na każdą zgłoszoną grupę. Program obejmuje cały rok 2021.
Ilość chętnych uczniów w PSP Chróścice pozwoliła na zgłoszenie dwóch grup – jednej dziewczęcej i jednej mieszanej. Pan Mateusz realizuje zajęcia z zakresu gier zespołowych, pan Marcin z kolei gry zespołowe i tenis stołowy.
Nauczyciele WF prowadzą zajęcia z myślą o przyszłych zawodach sportowych. Dziewczęta wygrały w zeszłym roku Puchar Tymbarku na szczeblu powiatu. Ponadto uczniowie naszej szkoły mają stałe osiągnięcia w tenisie stołowym. W tym roku szkolnym niestety zawody nie odbyły się. Jedynie udało przeprowadzić się bieg on-line z aplikacją Endomondo i szachy on-line (8. miejsce Daniela w województwie).
Mateusz Młynek