Spotkanie autorskie

10 listopada 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie. Odwiedziła nas Pani Beata Andrzejczuk, znakomita pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Największą popularność zyskała dzięki serii książek „Pamiętnik Nastolatki”.
Po oficjalnym przywitaniu przez Dyrektora szkoły Mirosława Gutkę, Pani Beata opowiedziała o swoich książkach, bohaterach i najbliższych planach wydawniczych. Uczniowie po wysłuchaniu zadawali pytania, a było ich całkiem sporo. Ciekawiły ich początki pisania: Kiedy napisała Pani pierwszą książkę? Jaka była to książka? Pytano o sprawy osobiste: Ile ma Pani dzieci? Ile ma Pani lat? A także: Czy zna Pani języki obce? Czy lubiła Pani język polski w szkole? Następnie ustawiła się długa kolejka po autograf. W drugiej części spotkania chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach pisarskich, podczas których dowiedzieli się o szczegółach powstawania książki, a dodatkowo mogli wskrzesić wenę twórczą pisząc tekst na temat podany przez zaproszonego Gościa. Zadanie miało formę konkursu, a nagrodami były książki z autografem pisarki. Czas spędzony z panią Andrzejczuk z pewnością na długo pozostanie w pamięci miłym i wartościowym  przeżyciem, a cenne wskazówki wykorzystane w przyszłości.