Sprzątanie Świata w naszej szkole

21 września nasi uczniowie włączyli się w akcję „Sprzątanie świata”. Nawiązując do tegorocznego  hasła „AKCJA – SEGREGACJA”, uczniowie klas VII, VIII i 3 gimnazjum uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie PSZOK w Chróścicach. Dowiedzieli się dlaczego i w jaki sposób należy segregować odpady, jak wygląda segregacja w naszej gminie i na czym polega praca PSZOK. Zajęcia doskonale przygotowane i poprowadzone w profesjonalny sposób na pewno wzbogaciły wiedzę naszych uczniów na temat konieczności segregacji odpadów, którą mogli utrwalić również podczas ciekawych konkursów zręcznościowych.

Dla młodszych uczniów naszej szkoły ogłoszono konkursy plastyczne:

• Klasy I i II – PRZYRODĘ RATUJĘ GDY ŚMIECI SEGREGUJĘ – praca plastyczna
  • Klasy IV – VI – DLACZEGO NALEŻY SEGREGOWAĆ ODPADY – komiks

których rozstrzygnięcie nastąpiło również 21 września. W tym dniu komisja, w składzie:

1. Dorota Lewandowska – Jaroń – nauczyciel PSP w Chróścicach
  2. Oliwia Gąsiorowska – przedstawiciel spółki PROWOD
  3. Małgorzata Frącz – nauczyciel PSP w Chróścicach

wyłoniła zwycięzców konkursów. Nie było to łatwe bowiem w kategorii klas I – II wpłynęło aż 30 prac, natomiast w kategorii klas IV – VI wpłynęło 9 prac. Po burzliwych obradach komisja przedstawiła wyniki:

kategoria kl. I-II

I  miejsce – Tomasz Mateja kl. I

II miejsce – Maik Nawrat kl. II

III miejsce – Liliana Blacha kl. I

Wyróżnienie: Piotr Kokot kl. I

kategoria kl. IV-VI

I  miejsce – Fabian Kaluża kl. IV b

II miejsce – Wiktoria Mateja kl. IVa

III miejsce – Maciej Lisowski kl. VIb

Ogłoszenie wyników nastąpiło w dniu 26 września, kiedy to zwycięzcy odebrali nagrody z rąk prezesa spółki PROWOD  Bogdana Lechowskiego. Spółka PROWOD była sponsorem wspaniałych nagród dla naszych młodszych uczniów oraz organizatorem ciekawych zajęć edukacyjnych dla uczniów starszych, za co z całego serca dziękujemy.

Zwycięzcom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.