Świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To wyjątkowe święto miłośników książek  ustanowiono oficjalnie w 1995 przez Światową Organizację UNESCO. Święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Data 23 kwietnia wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej z uwagi na to, że w tym dniu przypada rocznica urodzin lub śmieci wielu wybitnych pisarzy.

Obecnie, gdy z powodu pandemii szkoły są zamknięte i uczniowie pozostają w domach, moc książek powinna dać nam siłę do walki z izolacją, a także poszerzania naszych horyzontów. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do obchodów Światowego Dnia Książki online:

-podzielili się swoimi fascynacjami czytelniczymi,

– poszerzyli wiedzę o autorach książek, prawach autorskich,

– rozwijali pomysłowość, kreatywność wykonując różne zadania (np. rebusy, krzyżówki),

– udowodnili, że czytanie jest atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu.

Zachęcam do obejrzenia krótkiej prezentacji na temat Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI – 2021

Miłego, zaczytanego dnia życzy