Szkoła tuż, tuż…

26 luty w tym roku był w naszej szkole dniem otwartym dla przyszłych pierwszoklasistów. Dwudziestka sześciolatków, w towarzystwie swoich rodziców, po raz pierwszy przekroczyła próg naszej szkoły, jako kandydaci do kl. I. To bardzo ważne, aby rodzice mieli okazję do poznania placówki, w której przez kolejne 8 lat ich dzieci będą zdobywały wiedzę i spędzały większość dnia. Pani dyrektor Renata Dąbrowska przywitała przybyłych gości i przedstawiła kadrę pedagogiczną naszej szkoły i oczywiście zachęciła do udziału w zajęciach.
Program dnia był bardzo bogaty:
– przedstawiono ofertę szkoły w prezentacji multimedialnej
– w doświadczenia chemiczne z udziałem uczniów kl. 2 PSP i 3 gimnazjum zaangażowano również 6- latków . Dzieci poprzez bezpośrednie działanie mogły zdobyć odpowiedź na pytanie
Czy w szkole mogą wybuchać wulkany?
Jak bez wysiłku nadmuchać balon?
Dlaczego nie można wylać wody z butelki?
– przedszkolaki mogły zaprogramować i wprawić w ruch robota- Photona
– uczniowie kl. 1 i 2 dali muzyczny popis gry na flecie, a później przedszkolaki spontanicznie stworzyły własną orkiestrę.

Niezwykłą atrakcją było zwiedzanie szkoły, a zwłaszcza biblioteki, gdzie nasi goście
mogli podziwiać bogaty księgozbiór i posiedzieć na wygodnych podusiach
 na koniec odbyły się warsztaty plastyczne nawiązujące do zbliżających się świąt
wielkanocnych
Po dniu pełnym atrakcji przedszkolaki udały się wraz z rodzicami na słodki poczęstunek. Na koniec dnia dostały w prezencie długopisy z logo szkoły, które będą mogły wypróbować już we wrześniu. Serdecznie zapraszamy. Czekamy na Was!

koordynator: D. Lewandowska- Jaroń

współorganizatorzy: