Szkolenie prezesów oddziałów ZNP w Warszawie

W dniach 26 – 29 października Zarząd Opolskiego Okręgu ZNP zorganizował w Warszawie szkolenie prezesów Oddziałów ZNP na Opolszczyźnie. W świetle zaistniałych zmian, czyli wprowadzenia reformy oświaty przedyskutowano sposób monitorowania jej w województwie opolskim. Omówiono zapowiadane w Karcie Nauczyciela zmiany, które działają na niekorzyść nauczycieli, tj.: zmiany formuły awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli, niekorzystnej zmiany systemu wynagradzania nauczycieli, likwidacji dodatków socjalnych itp. ZNP protestuje przeciwko zmianom w Karcie Nauczyciela, dlatego rozpoczyna się akcja zbierania podpisów przeciwko nowelizacji Karty Nauczyciela. Przeprowadzono szkolenie dotyczące bezpieczeństwa uczniów w placówkach oświatowych. Oprócz szkoleń odbyło się również spotkanie z prezesem ZNP Sławomirem Broniarzem. Przedstawił wiele czekających nas zadań i planowanych zmian. Przedstawiono prezesowi nurtujące nauczycieli Oddziału Dobrzeń Wielki problemy zgłoszone do Zarządu Oddziału przez nauczycieli. Zostały one skierowane do analizy przez prawników związkowych. Po spotkaniu znalazł się czas na wspólne fotografie. Ponieważ szkoleń było wiele, czas szybko mijał. Wieczorami jednak mimo brzydkiej pogody znalazł się  czas na zwiedzanie stolicy i kilka pamiątkowych zdjęć.

Prezes Oddziału ZNP w Dobrzeniu Wielkim

Liliana Kupisińska