SZKOLNY KONKURS WIEDZY O POWSTANIACH ŚLĄSKICH ROZSTRZYGNIĘTY

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą plebiscytu na Śląsku oraz wybuchu III powstania śląskiego w szkole odbył się konkurs z wiedzy dotyczącej tej tematyki dla uczniów klas IV – VIII. Zanim uczniowie stanęli do konkursu, mieli okazję zapoznać się z tematyką na lekcjach historii oraz  w środkach masowego przekazu. Kompendium wiedzy na ten temat stanowiła prezentacja przygotowana przez nauczyciela historii w celu upamiętnienia i przypomnienia wydarzeń związanych z rokiem 1921 na Śląsku. Uczniowie wykazali się znajomością zagadnień dotyczących powstań śląskich i historii Śląska XX wieku.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Miejsce I – Oliwier Gajda (klasa VIII)

Miejsce II – Julia Smolińska (klasa VIb)

Miejsce III – Karolina Snurawa (klasa VIIa)

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zaangażowania. Dziękujemy Wam za to, że chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, niż to, co napisane w podręcznikach, że jesteście gotowi skonfrontować swą wiedzę i umiejętności na forum i że los Waszej małej ojczyzny nie jest Wam obojętny.