Sztuczna Inteligencja

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z klas 1 i 2 naszej szkoły od września biorą udział w projekcie “Sztuczna Inteligencja i programowanie w szkołach OPOLSKIEGO NUTS-3”. Głównym celem projektu jest rozwój i wzrost kompetencji w zakresie nauczania programowania. Dzięki programowaniu uczniowie nabywają dużo umiejętności, przydatnych również w życiu. To rozwijanie logicznego myślenia, komunikacja i współpraca zespołowa. Dzieci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły p. D. Lewandowską- Jaroń ( kl. 2) i p. L. Kupisińską ( kl.1). Do pobudzania kreatywności na zajęciach używane są komputery oraz różne roboty (Photon, Ozobot). W ramach projektu odwiedziliśmy Zaczarowany Świat – Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE, uczestniczyliśmy tam w cyfrowej lekcji muzyki, doświadczalnej lekcji fizyki i zajęciach programowania z Ozobotem. Dzieci z radością i dużym zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach a wszystkim instruktorom z Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE serdecznie dziękujemy za ciekawe lekcje.

oprac. D. Lewandowska- Jaroń
(szkolny koordynator projektu “Sztuczna Inteligencja
i programowanie w szkołach OPOLSKIEGO NUTS-3” )