Tydzień Miłosierdzia

Tydzień Miłosierdzia to szczególny czas – kiedy rozglądamy się wokół i widzimy osoby potrzebujące. Zastanawiamy się,  co możemy zrobić, gdy tylu ludzi wokół nas potrzebuje wsparcia i pomocy. Szkolne Koło Wolontariatu w odpowiedzi na aktualne i najważniejsze potrzeby zorganizowało zbiórkę środków czystości dla zaprzyjaźnionej polskiej szkoły w Strzelczyskach na Ukrainie. W zbiórkę tę zaangażowała się społeczność szkolna oraz władze gminy i instytucje działające w środowisku lokalnym. Dzięki temu zebraliśmy środki czystości, co pozwoliło zaspokoić podstawowe potrzeby tej placówki edukacyjnej.

Dziękujemy  Wójtowi Gminy Dobrzeń Wielki, Piotrowi Szlapie oraz Pani Dyrektor Renacie Dąbrowskiej za organizację i zaangażowanie. Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim, Piotrowi Szafrańskiemu, Firmie PROWOD oraz Rodzicom, Uczniom, Pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Chróścicach za ofiarność, dzielenie się z innymi  i otwarte serce na ludzkie potrzeby – serdecznie dziękujemy.

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek) – Wy ten gest zrobiliście i za to jesteśmy Wam wdzięczni

Opiekunowie:

Donata Bieniek i Mariya Sadova