UCZEŃ – TO BRZMI DUMNIE !

Jak co roku uczniowie klas pierwszych z wielkim zapałem rozpoczęli naukę w naszej szkole. Ten rok był wyjątkowo trudny- nauka stacjonarna przeplatała się ze zdalnym nauczaniem. Długa przerwa w nauce stacjonarnej spowodowała, że uroczystość szkolna jaką jest Pasowanie na Ucznia Szkoły, szczególnie ważna dla pierwszaków, odbyła się dopiero w czerwcu. Był to bardzo zasłużony dzień dla najmłodszych uczniów, którzy nie tylko pokazali, że potrafią pięknie tańczyć, śpiewać i deklamować wiersze, ale przekazali na ręce Pani Dyrektor księgę swoich zasług. Były tam wszystkie zrealizowane przez Pierwszaków projekty, udziały w programach ogólnopolskich jak również osiągnięcia w konkursach. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców jedynie w obecności delegacji uczniów kl. 2 i 3 . Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy kuferki z niespodziankami i upominki od koleżanek i kolegów z kl. 2-3 i swojej wychowawczyni. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania p. Dyrektor, uczniom kl. 2 i 3 wraz z ich Wychowawczyniami, naszym kochanym Rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku, p. M. Długosz- mamie Mai za piękny montaż naszego filmu z uroczystości

Uczniowie kl. 1 wraz z wych. D. Lewandowską- Jaroń