sekretariat@szkolachroscice.pl

Godziny otwarcia

Kliknij tutaj

Udane debiuty szachowe naszych uczniów na mistrzostwach województwa

Dzielnie trwali w obronie sycylijskiej, gambitami posługiwali się tylko wtedy, kiedy mieli pewność korzyści. Czas gonił, ponieważ każdy gracz miał 10 minut na ruch podczas partii. Mimo to trzech uczniów naszej szkoły wypadło bardzo dobrze podczas zawodów szkolnych!
Mistrzostwa Opolszczyzny w szachach – Igrzyska Młodzieży Szkolnej on-line odbyły w dniach 2-3.12.2020 roku. Wzięło w nich udział 70 najlepszych uczniów z całego województwa. W tym zacnym gronie znaleźli się  Daniel Kampa, Aron Kobienia i Robert Malcharczyk.
Cała trójka przeszła bez szwanku przez eliminacje 2.12.2020. “W rundzie finałowej było trudniej. Każdy błąd był bezwzględnie wykorzystywany przez przeciwnika” relacjonuje Robert, który zajął 24. pozycję w klasyfikacji końcowej po rundzie finałowej. Całość była rozgrywana systemem szwajcarskim. Świetnie wypadł Daniel Kampa, który wywalczył 8 miejsce w województwie! Tuż zanim, obejmując 12 pozycję uplasował się Aron Kobienia.
Daniel wykazał się wszechstronnością – nie dość, że regularnie bierze udział w biegach przełajowych, zawodach z gier zespołowych, to jeszcze świetnie radzi sobie z figurami na szachownicy. Gratulacje i życzymy wytrwałości w rozwijaniu umiejętności szachowych!
Turniej szachowy odbył się na darmowej platformie chess.com, którą polecamy wszystkim uczniom.