Udział w Programie Szkolny Klub Sportowy

W wyjątkowym czasie, bo w trakcie pandemii wywołanej COVID-19, dzięki decyzji Dyrekcji naszej szkoły, ponownie mogliśmy uczestniczyć w Programie pn. Szkolny Klub Sportowy. Zajęcia miały na celu przede wszystkim zdrowie i dobro uczniów naszej szkoły i odbywały się zgodnie z zaleceniami GIS. Izolacja społeczna i niemożność normalnego funkcjonowania powoduje frustrację, stąd jedyną pomocą mogą być dodatkowe zajęcia sportowe, które dobrze wpływają na zdrowie psychiczne uczniów. Zajęcia były prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego Marcina Kondzielę oraz Mateusza Młynka. Uczestnicy spotykali się 2 razy w tygodniu po 60 minut. Łącznie odbyło się 100 jednostek treningowych. W zajęciach brało udział około 40-stu uczniów naszej szkoły. Zostały stworzone 2 grupy: „Chróściczanki” dla dziewczynek oraz „Smyki” dla chłopców. Głównymi specjalizacjami były Piłka Nożna i Tenis Stołowy. Ideą programu jest motywowanie do podejmowania aktywności fizycznej, skupiające się w szczególności na dzieciach i młodzieży nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

Marcin Kondziela