Umiem Pływać

Szkoła w Chróścicach bierze udział w programie “Umiem Pływać” trzeci raz z rzędu.

24 naszych uczniów pojechało po raz pierwszy na lekcje pływania 9. marca, które odbyły się na basenie Wodna Nuta w Opolu.
Razem z rówieśnikami z PSP nr 3 w Dobrzeniu Wielkim dzieci zostały podzielone na 4 grupy dopasowane do poziomu zaawansowania.
Program “Umiem Pływać” przewiduje 10 wyjazdów na 1,5 godzinne kursy pływania pod okiem instruktorów. Zajęcia są darmowe dla uczestników  (przejazd, wejście, instruktorzy), finansowane są po połowie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Gminę Dobrzeń Wielki. Operatorem wojewódzkim jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu.
Opiekunami z ramienia szkoły są panie Renata Dąbrowska i Dorota Trojan oraz pan Mateusz Młynek.
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wyjazdy na lekcje pływania zostają zawieszone do odwołania.