Wielkanoc tuż, tuż….

Wielkanoc to najstarsza uroczystość chrześcijańska. Przez wieki powstało mnóstwo zwyczajów wielkanocnych. Wiele z nich przetrwało do dziś. W Polsce obchodzimy Niedzielę Palmową, wspólnie wybieramy się do kościoła, malujemy pisanki, święcimy koszyczki wielkanocne, lejemy się wodą w Śmigus-Dyngus. O tym wszystkim mogli dowiedzieć się uczniowie kl. 1-3 w ramach zajęć edukacyjnych a  na lekcji edukacji plastycznej pokazali prawdziwy kunszt sztuki wielkanocnej. Na zakończenie zajęć uczniowie wraz z wychowawcami składali sobie świąteczne życzenia- tym razem najważniejszym życzeniem było zdrowie i szybki powrót do szkół. Wirtualnie podzieliliśmy się również jajkiem wcześniej ugotowanym na twardo i przyozdobionym. W pierwszoklasistach odezwał się duch rywalizacji, ponieważ przy okazji obierania jajka urządzili sobie wyścigi, kto zrobi to szybciej.

D. Lewandowska- Jaroń