Wizyta w Archiwum i Bibliotece Miejskiej

2 października klasa I  i  klasa II pojechały do Opola na lekcję biblioteczną i archiwalną. Dzieci po raz pierwszy miały okazję zwiedzić Bibliotekę Miejską. Zapoznały się z jej działami i dowiedziały się, że  można w niej wypożyczać nie tylko książki. Brały udział w lekcji bibliotecznej poświęconej reklamie.  Dzieci musiały rozwiązać zagadki i zareklamować wybrany przedmiot.                                          Kolejny etap naszej wycieczki to wizyta w Archiwum Państwowym. Uczniowie dowiedzieli się co to jest archiwum i co się w nim przechowuje. Zajęcia archiwalne poświęcone były 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci poznały historię godła Polski i jej barw narodowych. Na koniec samodzielnie złożyły biało- czerwone wiatraczki.                                                        Nasza wyprawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem i pobytem na wspaniałym placu zabaw.