Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2020/2021

W połowie października przeprowadzono w naszej szkole etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego kierowanego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego. Zainteresowanie uczniów było spore, bo aż 19 uczniów naszej szkoły, z klas IV – VIII postanowiło spróbować swoich sił. Do kolejnego etapu – gminnego, zakwalifikowało się trzech uczniów: Fabian Kaluża z klasy VI b, Sonia Kociok z klasy VII a oraz Aron Kobienia z klasy VIII. Etap gminny Konkursu miał miejsce 21 stycznia 2021, i był przeprowadzony w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Na tym szczeblu zmierzyli się najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych całejj gminy, gdzie w czasie 90 minut rozwiązywali zadania testowe, podzielone na III części: I – rozumienie testu czytanego (dwa długie teksty), II – test gramatyczno-leksykalny ( siedem zadań, łącznie 63 podpunkty) oraz III – Landeskunde ( realioznawstwo krajów niemieckojęzycznych, trzy zadania, 43 podpunkty ). Uczennica naszej szkoły Sonia Kociok zdobyła 124 punkty, co stanowi 88,57%, zapewniając sobie tym sposobem miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Sonia poświęca wiele czasu na rozwiązywanie zadań dodatkowych, tak by dobrze przygotować się do ostatniego etapu konkursu, który przeprowadzony będzie 18 lutego br.,  na Uniwersytecie Opolskim.
Sonia, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Nauczyciel języka niemieckiego
mgr Irena Weber