Wspomnień Czar

Nareszcie nadeszła wiosna. Jednak z radością w tym roku wspominamy zimę. Po raz pierwszy od wielu lat było dużo śniegu i wszyscy mogliśmy korzystać z jej uroków, uprawiać sporty zimowe i bawić się na śniegu. Choć pandemia nie pozwalała na wspólne zabawy, po pracach uczniów klas szóstych tego nie widać. W ramach rozwijania cyfrowych kompetencji kluczowych uczniowie poznawali tajniki fotomontażu. Do tej pracy wykorzystali znajomość i możliwości programu do pracy na warstwach Gimp. Z inicjatywy nauczyciela uczniowie mieli zrobić sobie zdjęcie na śniegu i owe zdjęcie przesłać kolegom z klasy. Z powstałego w ten sposób zbioru  musieli wybrać potrzebne zdjęcia, poddać je obróbce czyli wyciąć kolegów z ich zdjęć i umieścić na wybranym wcześniej widoku zimowym tworząc w ten sposób fotomontaż przedstawiający wspólną zabawę na śniegu. Sami oceńcie efekty ich pracy. Oto niektóre prace uczniów.

Liliana Kupisińska

nauczyciel informatyki