Wspomnienia z pobytu w Bochni

Niedawno byliśmy na wycieczce szkolnej w kopalni soli w Bochni. Jechały klasy IIA, IIB, IIIA, IIIB i IVB . Po pewnym czasie dotarliśmy do Muzeum Motyli. Było tam wiele ciekawych okazów. Mogliśmy tam podziwiać motyle z całego świata. Kolejny etapem naszej wycieczki była kopalnia soli. Najpierw zjechaliśmy windą na sam dół.Naszym oczom ukazały się długie oświetlone tunele. Wspaniale  przedstawiono nam, jak kiedyś pracowano w kopalni. Zwiedzanie zakończyliśmy przed ołtarzem Świętej Kingi. Długa podróż powrotna skończyła późnym wieczorem. Dzięki tej wycieczce mogliśmy się dowiedzieć, jak ciężka i trudna była praca w kopalni.

aut. Aron kl IVa

Organizatorami  wyjazdu były panie: Dorota Trojan oraz Dorota Lewandowska-Jaroń. Serdecznie dziękujemy!