Wycieczka klasy II i III do Archiwum Państwowego i Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

8 października klasy  II i III pojechały  na warsztaty do Archiwum Państwowego i do Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu. Tematem przewodnim lekcji archiwalnej była rzeka Odra. Uczniowie  na warsztatach uczyli się robić węzeł marynarski płaski, z papieru wykonali zwierzęta żyjące nad Odrą oraz uzupełniali mapę podróży Filipa ich przewodnika po Odrze.

Podczas  warsztatów muzycznych dzieci miały możliwość uczestnictwa w nagraniu słuchowiska muzycznego. Poprzez czytanie i nagrywanie wiersza Jana Brzechwy “Żaby, ryby i raki” poznały pracę w studiu nagrań, możliwości operowania dźwiękiem i etapy powstawania słuchowiska. Było to dla wszystkich nowe i ciekawe doświadczenie

Wycieczka zakończyła się pobytem na placu zabaw i słodkim poczęstunkiem – rurką z kremem.