Wycieczka klasy Va

Dnia 21 października ramach lekcji Kultury i Historii własnej mniejszości niemieckiej, uczniowie klasy Va uczestniczyli w wycieczce do Opola. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję poznania najważniejszych zabytków Opola. Głównymi celami wycieczki było:
– uświadomienie uczniom, że środowisko lokalne, „mała Ojczyzna”, stanowią wielką wartość w życiu każdego człowieka – rozwijanie motywacji do poznawania historii i kultury Opola – rozwijanie umiejętności do operowania słownictwem w języku niemieckim do opisywania najważniejszych zabytków Opola. Uczniowie samodzielnie poszukiwali informacji na temat zwiedzanych zabytków miasta. Praktycznie wykorzystali plan Miasta Opola i określali trasę wycieczki. Dodatkowo, mieli okazję zapoznać się z działalnością BJDM w Opolu ( Bund der Jugend der Deutschen Minderheit ).