WYCIECZKA ROWEROWA SZKOLNEGO WOLONTARIATU

“W górach znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki, które można podziwiać, ale niejako szkołę życia. Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do celu, pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach, razem cieszyć się ciszą, uznawać własną małość w obliczu majestatu i dostojeństwa gór.”

św. Jan Paweł II

W środę 23 czerwca wyjechaliśmy rowerami razem z p. Dyrektor Renatą Dąbrowską oraz p. Wójtem Piotrem Szlapą, który był przewodnikiem i z dziećmi z Wolontariatu na zwiedzanie historycznych kaplic, zabytków sakralnych, cmentarzy, terenów mieszkaniowych gminy Dobrzeń Wielki (Chróścice, Kup, Brzezie, Czarnowąsy, Dobrzeń Mały). Poznaliśmy ciekawe miejsca naszej gminy, ale też ciekawe historyczne wydarzenia związane z danym miejscem.

Było wiele radości ze wspólnego wyjazdu. Celem tejże wycieczki było promowanie zdrowego trybu życia oraz integracja młodzieży, która udała się poprzez wspólne pływanie na kajakach i przy ognisku. Dzięki uprzejmości p. Wójta , który na koniec urozmaicił nasz wyjazd i udzielił nam instrukcji bezpiecznego pływania na kajakach, oraz ogniska i kiełbasek.

Dziękujemy p. Wójtowi za dyspozycyjność i ofiarność, p. Dyrektor za zorganizowanie takiej wycieczki i towarzyszenie nam przy wspólnym pielgrzymowaniu.

s. Kamila Sadowa