Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spojrzeć prawdzie w oczy”

Z radością informujemy, że nasz uczeń – Łukasz Wosz z kl. 7b, zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Spojrzeć prawdzie w oczy”

Konkurs plastyczny był poprzedzony lekcją dotyczącą dezinformacji i niebezpieczeństw związanych z korzystaniem  internetu. Celem lekcji było  zachęcenie uczniów do dyskusji i bardziej świadomego poruszania się po cyfrowym świecie.

Temat przewodni „Spojrzeć prawdzie w oczy” miał zachęcić uczniów do krytycznego spojrzenia na  ogrom informacji w internecie, zjawisko fake news czy nieprawdziwe informacje np. w tematyce zdrowia lub zmian klimatycznych.

W konkursie wzięło udział ponad 400 uczniów. Po długich naradach jury, udało się wyłonić 80 prac wyróżnionych spośród obu kategorii

Wszystkie przesłane prace , w tym pracę Łukasza, można obejrzeć  na  stronie internetowej   w zakładce Wernisaż (pravda.org.pl/wernisaz/).

nauczyciel plastyki D. Lewandowska- Jaroń