Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym

W piątek 19 maja blisko, trzydziestoosobowa grupa dzieci korzystająca ze świetlicy, wraz z paniami Kornelią Sabasz oraz Justyną Kasprzyk- Ressel udały się do Raciborza po odbiór nagród w ramach wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym “Planeta Energii”. W konkursie uczestniczyło blisko pięćset szkół z całej Polski, więc wyróżnienie jakie przyznano naszej szkole dzięki zaangażowaniu uczniów jest tym bardziej cenne.

Głównymi celami  konkursu było propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej,źródeł jej wytwarzania oraz roli w codziennym życiu. Dla dzieci był to czas edukacji przez zabawę oraz odkrywanie fascynującego świata energii elektrycznej, oraz rozwijanie naukowego myślenia i rozbudzanie nieznanych dotąd pasji.

Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.