„Zmierzmy to sami – LabDisc”, czyli kolejny duży sukces naszych uczniów

W dniu 17.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły Sebastian Bartkiewicz, Oliwier Gajda i Aron Kobienia, podczas Festiwalu Nauki, odebrali cenne nagrody za zajęcie I miejsca w Konkursie „Zmierzmy to sami LabDisc”. Konkurs, ogłoszony przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, polegał na dokonaniu pomiarów urządzeniem LabDisc, które szkoła otrzymała w ramach realizowanego projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”. Praca badawcza chłopców została zauważona i doceniona, a dzięki temu inni uczniowie mogli brać udział w Festiwalu Nauki. W ciągu kilku godzin przenieśli się w cztery światy: energii, kreatywności, robotów i wirtualnej rzeczywistości. Mogli poznać ekologiczne sposoby wytwarzania energii, zbudowali własne roboty, przenieśli się w świat dinozaurów oraz poznali mówiące i tańczące roboty. Na zakończenie uczestniczyli w niesamowitym pokazie laserów, którego bohaterem był kosmiczny przybysz. Dzień pełen wrażeń i efektów specjalnych był zarazem doskonałym źródłem wiedzy. Gratulujemy zwycięzcom oraz pani Małgorzacie Kukurowskiej, która wspierała swoich podopiecznych fachową radą, życzymy jednocześnie dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskiej prezentacji

Zmierzmy to sami – LabDisc