BohaterON – włącz historię!

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

W tym roku projekt zyskał nową formę. Zgodnie z oczekiwaniami Organizatorów uczniowie klasy 7a i 7b  stworzyli pamiątkowy album z podziękowaniami dla Powstańców. Praca plastyczna stanowi  podsumowanie działań realizowanych na lekcjach historii i języka polskiego. Przy wsparciu wychowawców p. Donaty Bieniek i p. Darii Giewanowicz nasi siódmoklasiści bardzo zaangażowali się w okrywanie historii. Nikt nie ma wątpliwości, że Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości takich jak patriotyzm, wolność, determinacja w walce. W momencie, gdy współczesny świat coraz bardziej zapomina o tych szczytnych ideałach, niezmiernie ważne jest  edukowanie młodego pokolenia, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, budowanie wrażliwości społecznej i krzewienie postaw patriotycznych.