Powstańców Śląskich 1

46-080 Chróścice

+48 77 469 53 34

sekretariat@szkolachroscice.pl

Godziny otwarcia

Kliknij tutaj

Laboratoria Przyszłości

Sztuczna inteligencja i drukarka 3D

Z serii Fizyka z laboratorium

Z serii Matematyka w praktyce.  🧮✖️📊➕📝➗♾➖📐

Klasa 1b podczas Zajęć kształtujących kreatywność, ćwiczyła  swoją wyobraźnie geometryczną i przestrzenną, budując różne figury przy użyciu geometrycznych zestawów w ramach LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Wyobraźni nie było końca ! Oto efekty ich pracy !

Szczegóły projektu pod linkiem KLIKNIJ

J

W roku szkolnym 2021/2022 Publiczna Szkoła Podstawowa w Chróścicach przystąpiła do inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod nazwą  Laboratoria Przyszłości. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem programu jest budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).  Nasza szkoła w ramach Laboratoriów Przyszłości otrzyma od państwa wsparcie finansowe warte sześćdziesiąt tysięcy złotych, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Szkoła w Chróścicach postawiła przede wszystkim  na nauki ścisłe i rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz robotykę.

Wybraliśmy dla naszej szkoły pomoce naukowe z firmy Educarium. Będziemy się uczyć przez działanie doświadczanie zarówno na matematyce jak i fizyce. Maszyny wiatrowe czy alternatywne źródła energii nie będą już taka tajemnicą. Prąd i energia, praca, moc i wydajność też nie będą już tajemnicą.  Od najmłodszych klas będziemy ćwiczyć orientację przestrzenną, by w starszych klasach płynnie przejść do bardziej skomplikowanych konstrukcji np. budowy mostów. Poszerzymy też wiedzę z robotyki, która w szkole cieszy się wielkim zainteresowaniem uczniów na zajęciach pozalekcyjnych. Dzięki Laboratoriom Przyszłości będziemy mogli realizować te projekty na lekcjach, przechodząc płynnie do programowania robotów.

Skip to content