ROK SZKOLNY 2023/2024
Gra w kręgle
Budowle z klocków
Układanki językowe
Spotkanie z leśniczym – ścieżka edukacyjna w Kolonii Popielowskiej
Zajęcia świetlicowe w lesie
Efekt DOMINO z klocków
Tor przeszkód
Nasze zwierzęta
Zajęcia świetlicowe w “Lasku Brzozowym” w Chróścicach
Poznajemy znaki drogowe
Prace plastyczne uczniów
Nasza szkoła – rysowanie na asfalcie
Układamy labirynty
ROK SZKOLNY 2021/2022
“Dzień Matki – maki dla Mamy”
Zabawy w sali w pochmurne dni – zabawy konstrukcyjne, tematyczne oraz gry planszowe
Poznajemy czasopisma dziecięce
Zabawy ruchowe na powietrzu dzieci ze świetlicy
Zabawy ruchowe, przy wykorzystaniu chusty animacyjnej
Kwiaty dla Kobiet
Latające talerze
Zabawy jesiennymi liśćmi
Skakanki
Prace plastyczne uczniów w świetlicy szkolnej
Dzień Babci i Dziadka
Świąteczne mandale
Lampiony świąteczne
Ozdoby choinkowe
Dzień Pluszowego Misia
Postacie z bajek
Dzień Niepodległości
Święto Zmarłych
Wspomnienia z wycieczki
Jesienne Liście
Andrzejki w świetlicy szkolnej
Wróżby i zabawy andrzejkowe rozweseliły zajęcia dzieci w świetlicy szkolnej. Uczniowie mieli okazję pofantazjować na temat swojej przyszłości na podstawie dziwnych kompozycji, które powstały z lanego wosku. Wielu uczniów zabrało swoje „figurki” do domu, dbając o to, by się nie uszkodziły. Nie zabrakło również zabaw z przekłuwaniem serc z imionami, a także losów pod talerzykami. Wszystkie wróżby i zabawy dzieci traktowały „z przymrużeniem oka”. Uczniowie bardzo miło spędzili czas tego popołudnia.
Koordynator świetlicy szkolnej Irena Weber
Spotkanie z leśniczymi
Aby uatrakcyjnić zajęcia świetlicowe, opiekun świetlicy – Irena Weber zorganizowała dla uczniów z klas I – III wyjazd do lasu w Kolonii Popielowskiej. Tematy ekologiczne są w obecnym roku szkolnym w naszej szkole mocno akcentowane, dlatego również Pani Dyrektor Renata Dąbrowska zaangażowała się w tą inicjatywę. Na miejscu, w lesie, czekali na nas: przedstawiciel Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu – Jan Kowalski, podleśniczy PGL LP Nadleśnictwa w Kup – Krzysztof Pogrzeba oraz Komendant Straży Leśnej PGL LP Nadleśnictwa w Kup – Jerzy Bednarz. Mając do dyspozycji takich przewodników, dzieci przeszły ścieżką edukacyjną, gdzie na kolejnych tablicach mogły poznać ciekawe informacje o naszych lasach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań i ciekawostek na temat zwierząt leśnych. Po długim spacerze, czekała na wszystkich wielka atrakcja – pieczenie kiełbasek na ognisku. Na zakończenie, dzieci usłyszały jeszcze kilka utworów zagranych na rogu myśliwskim przez Pana Jana Kowalskiego. Pogoda wyjątkowo nam dopisała, a jesienna aura z kolorowymi liśćmi dodatkowo upiększyła nasz wyjazd.
Koordynator Świetlicy Szkolnej Irena Weber
Jesienny las
Dzisiejsze zajęcia świetlicowe zorganizowano w lesie. Dzieci pod opieką nauczyciela Ireny Weber wybrały się do lasku za Chrościcami. Głównym celem spaceru, było szukanie pierwszych oznak jesieni i obserwacja zachodzących zmian w przyrodzie. Dzieci miały dużo szczęścia, bo udało się nam zaobserwować wiewiórki spacerujące i skaczące po drzewach. Dużą frajdę sprawiły dzieciom także kozy, które ochoczo do nas podeszły. Sprytni uczniowie odnaleźli również skrzyneczkę, która ukryta jest pod konarem jednego z drzew i zostali wpisani w logbook, na pamiątkę pobytu w tym miejscu. Takie zajęcia sprawiają dzieciom dużo radości!
Koordynator świetlicy szkolnej
Irena Weber
ROK SZKOLNY 2020/2021
Uroki zimy
Wielką radość sprawiły dzieciom zajęcia świetlicowe organizowane w czwartek na wolnym powietrzu. Dzieci z obydwu grup świetlicowych, pod opieką nauczycieli Ireny Weber i Anny Skrzipietz, wybrały się na pobliską górkę. Uciechy nie było końca, gdy pociechy zjeżdżały z górki na sankach, jabłuszkach i innych sprzętach, jakie sobie przyniosły. Pomimo mrozu dzieciom rysowały się rumieńce na twarzy, a energia ich nie opuszczała. Takie zajęcia trzeba będzie koniecznie powtórzyć!
Wychowawca świetlicy szkolnej
mgr Irena Weber
Świetlicowe przygotowania do karnawału
Uczestnicy świetlicy w ramach zajęć tworzyli kolorowe maski. Wśród nich znalazły się sowy, misie koala, żyrafy czy kolorowe węże. Wykorzystali szablony oraz kolorową bibułę, czy kolorowe kredki. Niektórzy z uczniów już poczuli odświętny klimat i postanowili założyć swoje dzieła. Ciekawe, czy rozpoznacie, kto kryje się pod kolorową maską?
Koordynator świetlicy szkolnej mgr Anna Skrzipietz
Świetlicowy fingerpainting
Twórczynią metody Finger Painting jest pedagog R.F. Show, która zastosowała ją po raz pierwszy już w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Metoda ta z całą pewnością dlatego jest tak efektywna, gdyż wiąże się z naturalną skłonnością dziecka do „paćkania” się w różnego rodzaju substancjach. Pozwala im na bezkarne brudzenie się i „bałaganienie”, na co na co dzień zazwyczaj nie pozwalają im dorośli. Uczestnicy świetlicy tym razem ozdabiali tą metodą jesienne drzewa. Na kartce pojawiały się barwne kropki (jesienne liście). Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.
ROK SZKOLNY 2019/2020
https://padlet.com/annaskrzipietz/sdr74u8577g8bhuk
https://view.genial.ly/5ec3cbcf8e243b0d5a33f0c5/presentation-bukiet-dla-mamy
https://pl.padlet.com/annaskrzipietz/7jbbjl5ze4evl70d
Zamieszczone poniżej samouczki pozwolą Ci wejść w niezwykły świat składania papieru, jakim jest japońska sztuka origami. Te proste modele są idealne dla dzieci i początkujących. Przy ich składaniu będzie się dobrze bawić cała rodzina.
http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/1763,origami-dla-poczatkujacych.html
https://view.genial.ly/5ebd23b832a04c0d96b6d114/presentation-ptaki
https://view.genial.ly/5ebd0465e87b0e0d2560ab2a/presentation-nasze-lasy
https://view.genial.ly/5ebcf7019d821b0d1e7742cf/presentation-poznaj-lasy
https://view.genial.ly/5eba66ee8a39780d0f6781bd/presentation-las
https://padlet.com/annaskrzipietz/20jh3qh28fh23xpv
https://view.genial.ly/5eb513252fb48d0d930b6cde/presentation-brzechwa-dzieciom
https://view.genial.ly/5eb14c36625ccd0d291ae920/presentation-jan-brzechwa
https://view.genial.ly/5eb2738706dde00d3f42f431/presentation-brzechwa-dlo-dziecek
Filmiki mam, bawię się z kimś lub sam
https://www.facebook.com/watch/?v=583607235545776
Święta majowe zasponsorują nam większą dawkę wolnego czasu. W normalnych czasach byłaby to okazja na “łyk kultury” w teatrze, filharmonii czy muzeum. Czy majówka 2020 będzie inna? Nic bardziej mylnego.
Z pomocą idą nam wirtualne spacery po muzeach (także tych światowych), internetowe wideoteki z filmami, czy nagrania koncertów filharmonicznych.
Darmowy wyjazd do muzeum (m. in. Powstania Warszawskiego, zamek w Malborku): https:// kulturadostepna.pl/on-line/ wirtualne-muzea
Zoo w Atlanta City serwuje nam PandaCam, która podgląda na żywo te leniwe misie. Większość czasu śpią, a jak nie śpią to jedzą. Jeżeli uda Wam się trafić na moment przewracania się z jednego boku na drugi to już będzie wyczyn. https://zooatlanta.org/panda- cam/
Tutaj można zobaczyć, co za bajki oglądano “piyrwiej”, czyli kiedyś: https://ninateka.pl/ filmy/film,bajki?page=1% 20tabindex= Ninateka dostarcza też nagrania spektakli teatralnych i koncertów.
12 słynnych zagranicznych muzeów oferuje darmowy wirtualny spacer: https://kukulturze.pl/ utknales-w-domu-te-12- slynnych-muzeow-oferuje- wirtualne-spacery/?fbclid= IwAR1VnlrK67EyX2_Y2K- vYheKOQnJOKM5zHHzDdb0POxk28SxW nivXjS0zXE
Berlińscy filharmonicy udostępniają na 30 dni za darmo nagrania swoich koncertów. Konieczne jest logowanie, dlatego proszę wchodzić na stronę z rodzicem. https://www. digitalconcerthall.com/en/ concerts
FLAGA, GODŁO, HYMN. JAK DBAĆ O SYMBOLE NARODOWE?
https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/flaga-godlo-hymn-jak-dbac-o-symbole-narodowe/
Jak dbać o polskie symbole narodowe? Czy flagę należy prasować? Jak się zachować podczas odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego? „Póki my żyjemy” czy „kiedy my żyjemy”? Odpowiedź na te pytania w trzech krótkich wskazówkach umieszczono na przyjaznych planszach o symbolach narodowych do pobrania. Godło, flaga i hymn towarzyszą mieszkańcom Polski codziennie w szkołach, urzędach czy podczas wydarzeń sportowych.
https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Symbole-Narodowe-Flaga-Polski.pdf
https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Symbole-Narodowe-God%C5%82o-Polski.pdf
https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Symbole-Narodowe-Hymn-Polski.pdf
Możesz również spróbować swoich sił w „polskim kodowaniu”
http://docs.google.com/uc?export=download&id=1pSjfqc_uW4A2Z18t3fDi7IPpQMd8Dulx
Zapraszamy w cudowną podróż po najsłynniejszych muzeach świata. Życzymy cudownych i niezapomnianych wrażeń!
https://www.vogue.pl/a/ galerie-i-muzea-ktore-mozesz- zwiedzic-online
A może zabawisz się z nami w rysopisy? Zapraszamy do wspólnej zabawy
https://rysopisy.eduzabawy. com/gry-i-zabaw
Zapraszamy do odwiedzin świetlicowego padletu pod linkami
https://pl.padlet.com/muzykaiplastyka2019/mivp7d6udpulkzwg
https://padlet.com/muzykaiplastyka2019/gb0k21avmlugfr6c
https://padlet.com/muzykaiplastyka2019/ul90r2jeyc2nd5ix
Malujemy … czekoladą – KLIKNIJ 
Konkurs „Kartki Świąteczne” rozstrzygnięty
W dniu 27.01.2020r. został rozstrzygnięty konkurs świetlicowy. Pierwsze miejsce zajęła Lena Gierok, drugie miejsce zajęła Sara Skupień, a trzecie Zofia Świder . Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Konkurs Kartek Świątecznych
Komputerowe krajobrazy
W poniedziałek 18.11 uczestnicy świetlicy wykonywali jesienne krajobrazy, ale tym razem za pomocą komputera. Celem zajęć było ukazanie dzieciom, że komputer nie tylko służy do pobierania gier, ale także można na nim tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i chętnie prezentowały efekty swojej pracy.
„Lot trzmiela”
W dniu 22.11 uczniowie stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Składało się z dwóch części: wysłuchanie utworu „Lot trzmiela” wersji rockowej, a po nim zilustrowanie dzieła muzycznego na kartce papieru. Dzieci zabrały się do pracy, jednak nie było to łatwe zadanie, ponieważ trzeba było zilustrować dźwięk. Uczniowie jednak sobie świetnie z nim poradzili. Ich twórczość można podziwiać na świetlicowej gazetce.
Kolorowe szachownice
W ramach kolejnych zajęć kształtujących kreatywność uczniowie tym razem wykonywali kolorowe szachownice. To tego zadania wykorzystywali szablon kratki szachownicy, kolorowy papier, klej i nożyczki. Pod koniec lekcji wyszły tęczowe szachownice.
Konkurs świetlicowy „Jesienne krajobrazy” rozstrzygnięty
W dniu 06.11 odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu. Zadanie konkursowe było namalowanie farbami przez uczniów jesiennego krajobrazu. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły prace. Pierwsze miejsce zajęła Sara Jaskólska, drugie – Adam Miśkowiec, natomiast trzecie Lena Nawrat. Gratulujemy sukcesu!
“Świetlicowo – aktywnie i sportowo”
Świetlicowi pomocnicy
W dniu 22.10 odwiedzili świetlicę szkolni wolontariusze. Uczennice klasy VIB przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek rozgrywki sportowe z wykorzystaniem elementów tenisa stołowego, zabawy grupowe oraz rozgrywki sportowe na wolnym powietrzu. Zarówno uczestnicy jak i wolontariuszki dobrze się bawili.
“Jesienne Liściaki”
Dzień Języków Obcych
Międzynarodowy Dzień Kropki
Świetlicowe czytanie
W dniu 13.09 w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”, również w
świetlicy uczniowie VIII klasy czytali młodszym rówieśnikom. Dzieci poznały
postać dosyć niesfornej rudej wiewiórki, która płatała innym zwierzątkom figle.
Jednak jak sama wpadła w tarapaty mogła liczyć na pomoc przyjaciół. I od tej
pory pomagała innym.
ROK SZKOLNY 2018/2019
Gniotki
Kolorowe motyle-wiosenne inspiracje
Bałwankowo-zimowo
Dzień Babci i Dziadka
Aniołokowo, anielsko,świątecznie
Ozdoby świąteczne
Andrzejki
Bezpieczeństwo w internecie
Dzień Pluszowego Misia
Zabawy na świeżym powietrzu
11 listopada
Zwierzaki – liściaki
Ślimak,ślimak pokaż rogi…
Jesienne inspiracje
Kreatywnie i twórczo
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
ROK SZKOLNY 2017/2018
MASA PORCELANOWA
ANIOŁ Z KSIĄŻKI
SZYTE OZDOBY Z FILCU
BOMBKI Z CEKINÓW
ROZWÓJ WYOBRAŹNI – MOTYWY ŚWIĄTECZNE Z KLOCKÓW
PRACE ŚWIĄTECZNE WYKONANE FARBAMI
OZDOBY PIANKOWE
CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA
ŁAŃCUSZKI I BRANSOLETKI
ROZWÓJ ZDOLNOŚCI MANUALNYCH
DZIEŃ TOLERANCJI
PREZENT DLA PANI Z BIBLIOTEKI
MANDALE ZBOŻOWE
SYMBOLE NARODOWE
PRACE PLASTYCZNE O DOWOLNEJ TEMATYCE
ŚNIADANIE DAJE MOC
DRZEWA I LIŚCIE WYKONANE RÓŻNYMI TECHNIKAMI
KREATYWNOŚĆ W RÓŻNYCH KONSTRUKCJACH
KOLOROWA PANI JESIEŃ
JESIENNY DESZCZYK
WYKONANIE SAŁATKI
ROZWÓJ MAŁEJ MOTORYKI W CZASIE LEPIENIA Z PLASTELINY
WYKORZYSTANIE KÓŁEK ORIGAMI
KASZTANOWE INSPIRACJE
KONSTRUKCJE Z KLOCKÓW
PREZENT DLA NASZYCH NAUCZYCIELI
JESIENNA PALETA BARW
WYKORZYSTANIE LIŚCI W PRACACH PLASTYCZNYCH
PRACE O RÓŻNEJ TEMATYCE
RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU
ŚWIETLICOWI TROPICIELE
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
ROZWIJAMY SWOJĄ WYOBRAŹNIE TWORZĄC BUDOWLE Z KLOCKÓW
USTALAMY ZASADY ŚWIETLICOWE








ROK SZKOLNY 2016/2017
PRZYGOTOWANIA DO WAKACJI
RÓŻNE SPOSOBY WYKORZYSTANIA DREWNIANYCH KLOCKÓW
ZABAWY Z KLOCKAMI LEGO