Powstańców Śląskich 1

46-080 Chróścice

+48 77 469 53 34

sekretariat@szkolachroscice.pl

Godziny otwarcia

Kliknij tutaj

Galeria

ROK SZKOLNY 2023/2024

Twórcze warsztaty plastyczne ‍‍️na świetlicy z okazji Świąt Narodowych 1-3 Maj  
 Z okazji zbliżających się dni Świąt Narodowych 1, 2 i 3 maja, nasza świetlica szkolna zamieniła się w prawdziwe centrum sztuki, kreatywności i patriotyzmu. Z okazji obchodów świąt narodowych, dzieci miały okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach plastycznych, które połączyły edukację z zabawą i radością tworzenia.
Podczas wspólnego spotkania na świetlicy uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii i znaczeniu obchodzonych świąt – 1 Maja, czyli Święta Pracy, 2 Maja, czyli Święta Flagi oraz 3 Maja, czyli Święto Konstytucji. Dzieci poznały barwy flagi Polski, symbole narodowe oraz tradycje związane z tymi wyjątkowymi dniami. Następnie przyszedł czas na praktyczną część zajęć, czyli tworzenie prac plastycznych nawiązujących do tematyki świąt narodowych. Pod czujnym okiem opiekuna świetlicy dzieci wykazały się nie tylko kreatywnością, ale również zaangażowaniem i umiejętnościami artystycznymi. Malowanie flagi Polski czy rozwiązywanie quizów związanych z naszą Ojczyzną, to tylko niektóre z zadań, które czekały na naszych młodych artystów. Każde dzieło było wyjątkowe i pełne serca, a efekty pracy dzieci były po prostu zachwycające. Dzięki takim zajęciom nie tylko uczymy dzieci patriotyzmu i szacunku do symboli narodowych, ale także rozwijamy ich zdolności artystyczne, kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie.
Zajęcia plastyczne z okazji Świąt Narodowych 1, 2, 3 Maja to nie tylko czas dobrze spędzony, ale również ważna lekcja historii i sztuki dla naszych uczniów. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie celebrować te wyjątkowe dni w taki kreatywny i edukacyjny sposób.
 Karolina Pyrek

 Bociany już przyleciały

Zabawy na podwórku szkolnym – radość i aktywność na świetlicy ⚽️‍♀️➡️

Podwórko szkolne to miejsce, gdzie uczniowie nie tylko odpoczywają między lekcjami, ale również mają okazję do aktywnego spędzania czasu i rozwijania swoich umiejętności poprzez różnorodne zabawy. W świetlicy szkolnej, pod okiem opiekunów, dzieci mają szansę na wspaniałą integrację oraz zdrową rozrywkę, która sprzyja ich rozwojowi fizycznemu i społecznemu.

Oprócz aktywności fizycznych, na świetlicy szkolnej nie brakuje również kreatywnych zabaw, które rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne dzieci. Malowanie kredą na chodniku, rysowanie na papierze, to tylko niektóre propozycje, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Zabawy na podwórku szkolnym to nieodłączny element codziennej rutyny uczniów na świetlicy. Dzięki nim dzieci mają okazję do aktywnego spędzania czasu, rozwijania swoich umiejętności oraz nawiązywania nowych znajomości.

Karolina Pyrek

Przedstawienia teatralne

Sami przygotowujemy sobie scenariusze przedstawień teatralnych, jesteśmy reżyserami i zarazem aktorami. Publiczność mamy świetną, a zabawa jest fantastyczna
Światowy Dzień Nowych Technologii ️na świetlicy

Na świetlicy z okazji Światowego Dnia Nowych Technologii uczniowie podczas zajęć świetlicowych grali z wykorzystaniem „Magicznego dywanu”. Dzięki temu, zwłaszcza w czasie niepogody, nasi uczniowie mogą choć trochę dać upust swojej energii‍. Jak widać trzeba jej dość sporo podczas nie jednej rozgrywki

Karolina Pyrek

Zapraszamy na film

Zajączek też był…

Dzień Kobiet na świetlicy 

Siła, energia i optymizm – te trzy słowa bez wątpienia obrazują to, co tkwi w każdej kobiecie. Dzień Kobiet jest międzynarodowym świętem, które obchodzi się każdego roku w wielu krajach na całym świecie. Z tej okazji uczniowie podczas zajęć świetlicowych zwiedzili szkolne korytarze aby zobaczyć i przeczytać wyjątkowe gazetki na temat Kobiet na parterze oraz na temat Kobiet Nauki na II piętrze. Uczniom gazetki bardzo się spodobały, zainteresowały, a nie jedną uczennice zainspirowały 

Karolina Pyrek

Na świetlicy wiosna  coraz bliżej 

Gdzie jest wiosna

„Wiosna, wiosna już tuż tuż,

płaszcz słomiany spada z róż,
pączki ma już każdy krzak
to jest wiosny pierwszy znak.

Drugi znak – zielony liść
na wycieczkę czas już iść
biegać łąką ile tchu
szukać wiosny tam i tu.

Złotych blasków chyba sto
wpadło na strumyka dno.
Żaby budzą się ze snu.
Gdzie jest wiosna?
A no tu.”

Podczas zajęć świetlicowych, jeśli tylko pogoda na to pozwala, uczniowie chętnie korzystają z placu zabaw oraz ze szkolnego boiska grając w przeróżne zabawy także sportowe. Oto krótka relacja z ich ostatnich piątkowych zajęć na świetlicy.

Karolina Pyrek

Gry stolikowe

Witraże

Maski karnawałowe

Bal maskowy na świetlicy 

7 lutego w naszej szkolnej świetlicy odbył się Bal Maskowy . Uczniowie przygotowali z pomocą nauczycieli kolorowe maski . Na zakończenie karnawału wszyscy wspólnie  podjęli próbę nauki tańców takich jak Polonez czy Belgijka. To był  wspaniały dzień, pełen niezapomnianych wrażeń

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Nasze zabawy na świetlicy

Coraz bliżej święta … również na świetlicy.

Święta coraz bliżej. Ten wspaniały czas wyczekiwania celebrujemy również podczas zajęć świetlicowych. Nasi uczniowie podjęli wyzywanie nauki tańca do angielskiej piosenki „Jingle Bells” , wycięli samodzielnie piękne śnieżynki ❄️❄️❄️a także wykonali pracę plastyczną pt. „Moja wymarzona choinka” . Nie zabrakło również zaangażowania na naszym „Magicznym dywanie” podczas rozgrywki „ELF” w której trzeba było wyłapać wszystkie prezenty .

Karolina Pyrek

Zabawy na śniegu

Prace plastyczne

Andrzejkowe wróżby

Na placu zabaw

Jesienne zabawy liśćmi

Puzzle

Gra w kręgle

Budowle z klocków

Układanki językowe

Spotkanie z leśniczym – ścieżka edukacyjna w Kolonii Popielowskiej

Zajęcia świetlicowe w lesie

Efekt DOMINO z klocków

Tor przeszkód

Nasze zwierzęta

Zajęcia świetlicowe w “Lasku Brzozowym” w Chróścicach

Poznajemy znaki drogowe

Prace plastyczne uczniów

Nasza szkoła – rysowanie na asfalcie

Układamy labirynty

ROK SZKOLNY 2021/2022

“Dzień Matki – maki dla Mamy”

Zabawy w sali w pochmurne dni – zabawy konstrukcyjne, tematyczne oraz gry planszowe

Poznajemy czasopisma dziecięce

Zabawy ruchowe na powietrzu dzieci ze świetlicy

Zabawy ruchowe, przy wykorzystaniu chusty animacyjnej

Kwiaty dla Kobiet

Latające talerze

Zabawy jesiennymi liśćmi

Skakanki

Prace plastyczne uczniów w świetlicy szkolnej

Dzień Babci i Dziadka

Świąteczne mandale

Lampiony świąteczne

Ozdoby choinkowe

Dzień Pluszowego Misia

Postacie z bajek

Dzień Niepodległości

Święto Zmarłych

Wspomnienia z wycieczki

 Jesienne Liście

Andrzejki w świetlicy szkolnej

Wróżby i zabawy andrzejkowe rozweseliły zajęcia dzieci w świetlicy szkolnej. Uczniowie mieli okazję pofantazjować na temat swojej przyszłości na podstawie dziwnych kompozycji, które powstały z lanego wosku. Wielu uczniów zabrało swoje „figurki” do domu, dbając o to, by się nie uszkodziły. Nie zabrakło również zabaw z przekłuwaniem serc z imionami, a także losów pod talerzykami.  Wszystkie wróżby i zabawy dzieci traktowały „z przymrużeniem oka”.  Uczniowie bardzo miło spędzili czas tego popołudnia.

                Koordynator świetlicy szkolnej Irena Weber

Spotkanie z leśniczymi

Aby uatrakcyjnić zajęcia świetlicowe, opiekun świetlicy – Irena Weber zorganizowała dla uczniów z klas I – III wyjazd do lasu w Kolonii Popielowskiej. Tematy ekologiczne są w obecnym roku szkolnym w naszej szkole mocno akcentowane, dlatego również Pani  Dyrektor Renata Dąbrowska zaangażowała się w tą inicjatywę. Na miejscu, w lesie,  czekali na nas: przedstawiciel Zarządu Okręgowego  Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu – Jan Kowalski, podleśniczy PGL LP Nadleśnictwa w Kup – Krzysztof Pogrzeba oraz Komendant Straży Leśnej PGL LP Nadleśnictwa w Kup – Jerzy Bednarz. Mając do dyspozycji takich przewodników, dzieci przeszły ścieżką edukacyjną, gdzie na kolejnych tablicach mogły poznać ciekawe informacje o naszych lasach.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań i ciekawostek na temat zwierząt leśnych. Po długim spacerze, czekała na wszystkich wielka atrakcja – pieczenie kiełbasek na ognisku. Na zakończenie, dzieci usłyszały jeszcze kilka utworów zagranych na rogu myśliwskim przez Pana Jana Kowalskiego. Pogoda wyjątkowo nam dopisała, a jesienna aura z kolorowymi liśćmi dodatkowo upiększyła nasz wyjazd.

                                            Koordynator Świetlicy Szkolnej Irena Weber

Jesienny las
Dzisiejsze zajęcia świetlicowe zorganizowano w lesie. Dzieci pod opieką nauczyciela Ireny Weber wybrały się do lasku za Chrościcami. Głównym celem spaceru, było szukanie pierwszych oznak jesieni i obserwacja zachodzących zmian w przyrodzie. Dzieci miały dużo szczęścia, bo udało się nam zaobserwować wiewiórki spacerujące i skaczące po drzewach. Dużą frajdę sprawiły dzieciom także kozy, które ochoczo do nas podeszły. Sprytni uczniowie odnaleźli również skrzyneczkę, która ukryta jest pod konarem jednego z drzew i zostali wpisani w logbook, na pamiątkę pobytu w tym miejscu. Takie zajęcia sprawiają dzieciom dużo radości!

Koordynator świetlicy szkolnej
Irena Weber

ROK SZKOLNY 2020/2021

Uroki zimy
Wielką radość sprawiły dzieciom zajęcia świetlicowe organizowane w czwartek na wolnym powietrzu. Dzieci z obydwu grup świetlicowych, pod opieką nauczycieli Ireny Weber i Anny Skrzipietz, wybrały się na pobliską górkę. Uciechy nie było końca, gdy pociechy zjeżdżały z górki na sankach, jabłuszkach i innych sprzętach, jakie sobie przyniosły. Pomimo mrozu dzieciom rysowały się rumieńce na twarzy, a energia ich nie opuszczała. Takie zajęcia trzeba będzie koniecznie powtórzyć!

Wychowawca świetlicy szkolnej
mgr Irena Weber

Świetlicowe przygotowania do karnawału

Uczestnicy świetlicy w ramach zajęć tworzyli kolorowe maski. Wśród nich znalazły się sowy, misie koala, żyrafy czy kolorowe węże. Wykorzystali szablony oraz kolorową bibułę, czy kolorowe kredki. Niektórzy z uczniów już poczuli odświętny klimat i postanowili założyć swoje dzieła. Ciekawe, czy rozpoznacie, kto kryje się pod kolorową maską?
Koordynator świetlicy szkolnej mgr Anna Skrzipietz

 

Świetlicowy fingerpainting
Twórczynią metody Finger Painting jest pedagog R.F. Show, która zastosowała ją po raz pierwszy już w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Metoda ta z całą pewnością dlatego jest tak efektywna, gdyż wiąże się z naturalną skłonnością dziecka do „paćkania” się w różnego rodzaju substancjach. Pozwala im na bezkarne brudzenie się i „bałaganienie”, na co na co dzień zazwyczaj nie pozwalają im dorośli. Uczestnicy świetlicy tym razem ozdabiali tą metodą jesienne drzewa. Na kartce pojawiały się barwne kropki (jesienne liście). Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

https://padlet.com/annaskrzipietz/sdr74u8577g8bhuk

https://view.genial.ly/5ec3cbcf8e243b0d5a33f0c5/presentation-bukiet-dla-mamy

 

https://pl.padlet.com/annaskrzipietz/7jbbjl5ze4evl70d

Zamieszczone poniżej samouczki pozwolą Ci wejść w niezwykły świat składania papieru, jakim jest japońska sztuka origami. Te proste modele są idealne dla dzieci i początkujących. Przy ich składaniu będzie się dobrze bawić cała rodzina.

http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/1763,origami-dla-poczatkujacych.html

https://view.genial.ly/5ebd23b832a04c0d96b6d114/presentation-ptaki

https://view.genial.ly/5ebd0465e87b0e0d2560ab2a/presentation-nasze-lasy

https://view.genial.ly/5ebcf7019d821b0d1e7742cf/presentation-poznaj-lasy

 

https://view.genial.ly/5eba66ee8a39780d0f6781bd/presentation-las

https://padlet.com/annaskrzipietz/20jh3qh28fh23xpv

https://view.genial.ly/5eb513252fb48d0d930b6cde/presentation-brzechwa-dzieciom

https://view.genial.ly/5eb14c36625ccd0d291ae920/presentation-jan-brzechwa

https://view.genial.ly/5eb2738706dde00d3f42f431/presentation-brzechwa-dlo-dziecek

 

Filmiki mam, bawię się z kimś lub sam

https://www.facebook.com/watch/?v=583607235545776

 

 

Święta majowe zasponsorują nam większą dawkę wolnego czasu. W normalnych czasach byłaby to okazja na “łyk kultury” w teatrze, filharmonii czy muzeum. Czy majówka 2020 będzie inna? Nic bardziej mylnego. 
Z pomocą idą nam wirtualne spacery po muzeach (także tych światowych), internetowe wideoteki z filmami, czy nagrania koncertów filharmonicznych. 
Darmowy wyjazd do muzeum (m. in. Powstania Warszawskiego, zamek w Malborku): https://kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea
Zoo w Atlanta City serwuje nam PandaCam, która podgląda na żywo te leniwe misie. Większość czasu śpią, a jak nie śpią to jedzą. Jeżeli uda Wam się trafić na moment przewracania się z jednego boku na drugi to już będzie wyczyn. https://zooatlanta.org/panda-cam/
Tutaj można zobaczyć, co za bajki oglądano “piyrwiej”, czyli kiedyś: https://ninateka.pl/filmy/film,bajki?page=1%20tabindex=         Ninateka dostarcza też nagrania spektakli teatralnych i koncertów.
12 słynnych zagranicznych muzeów oferuje darmowy wirtualny spacer: https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/?fbclid=IwAR1VnlrK67EyX2_Y2K-vYheKOQnJOKM5zHHzDdb0POxk28SxWnivXjS0zXE
Berlińscy filharmonicy udostępniają na 30 dni za darmo nagrania swoich koncertów. Konieczne jest logowanie, dlatego proszę wchodzić na stronę z rodzicem. https://www.digitalconcerthall.com/en/concerts

FLAGA, GODŁO, HYMN. JAK DBAĆ O SYMBOLE NARODOWE?

https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/flaga-godlo-hymn-jak-dbac-o-symbole-narodowe/
Jak dbać o polskie symbole narodowe? Czy flagę należy prasować? Jak się zachować podczas odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego? „Póki my żyjemy” czy „kiedy my żyjemy”? Odpowiedź na te pytania w trzech krótkich wskazówkach umieszczono na przyjaznych planszach o symbolach narodowych do pobrania. Godło, flaga i hymn towarzyszą mieszkańcom Polski codziennie w szkołach, urzędach czy podczas wydarzeń sportowych.
https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Symbole-Narodowe-Flaga-Polski.pdf
https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Symbole-Narodowe-God%C5%82o-Polski.pdf
https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Symbole-Narodowe-Hymn-Polski.pdf
Możesz również spróbować swoich sił w „polskim kodowaniu”
http://docs.google.com/uc?export=download&id=1pSjfqc_uW4A2Z18t3fDi7IPpQMd8Dulx

 

Zapraszamy w cudowną podróż po najsłynniejszych muzeach świata.  Życzymy cudownych i niezapomnianych wrażeń!

https://www.vogue.pl/a/galerie-i-muzea-ktore-mozesz-zwiedzic-online

A może zabawisz się z nami w rysopisy? Zapraszamy do wspólnej zabawy 

https://rysopisy.eduzabawy.com/gry-i-zabaw

Zapraszamy do odwiedzin świetlicowego padletu pod linkami

 

https://pl.padlet.com/muzykaiplastyka2019/mivp7d6udpulkzwg

https://padlet.com/muzykaiplastyka2019/gb0k21avmlugfr6c

https://padlet.com/muzykaiplastyka2019/ul90r2jeyc2nd5ix

 

 

 

 

 

 

Malujemy … czekoladą – KLIKNIJ

 

 

 

Konkurs „Kartki Świąteczne” rozstrzygnięty

W dniu 27.01.2020r. został rozstrzygnięty konkurs świetlicowy. Pierwsze miejsce zajęła Lena Gierok, drugie miejsce zajęła Sara Skupień, a trzecie Zofia Świder . Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Konkurs Kartek Świątecznych

Komputerowe krajobrazy

W poniedziałek 18.11 uczestnicy świetlicy wykonywali jesienne krajobrazy, ale tym razem za pomocą komputera. Celem zajęć było ukazanie dzieciom, że komputer nie tylko służy do pobierania gier, ale także można na nim tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i chętnie prezentowały efekty swojej pracy.

 

„Lot trzmiela”

W dniu 22.11 uczniowie stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Składało się z dwóch części: wysłuchanie utworu „Lot trzmiela”  wersji rockowej, a po nim zilustrowanie dzieła muzycznego na kartce papieru. Dzieci zabrały się do pracy, jednak nie było to łatwe zadanie, ponieważ trzeba było zilustrować dźwięk. Uczniowie  jednak sobie świetnie z nim poradzili. Ich twórczość można podziwiać na świetlicowej gazetce.

Kolorowe szachownice

 

W ramach kolejnych zajęć kształtujących kreatywność uczniowie tym razem wykonywali kolorowe szachownice. To tego zadania wykorzystywali szablon kratki szachownicy, kolorowy papier, klej i nożyczki. Pod koniec lekcji wyszły tęczowe szachownice.

Konkurs świetlicowy „Jesienne krajobrazy” rozstrzygnięty

W dniu 06.11 odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu. Zadanie konkursowe było namalowanie farbami przez uczniów jesiennego krajobrazu. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły prace. Pierwsze miejsce zajęła Sara Jaskólska, drugie – Adam Miśkowiec, natomiast trzecie Lena Nawrat. Gratulujemy sukcesu!

“Świetlicowo – aktywnie i sportowo”

Świetlicowi pomocnicy

W dniu 22.10 odwiedzili świetlicę szkolni wolontariusze. Uczennice klasy VIB przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek rozgrywki sportowe z wykorzystaniem elementów tenisa stołowego, zabawy grupowe oraz rozgrywki sportowe na wolnym powietrzu. Zarówno uczestnicy jak i wolontariuszki dobrze się bawili.

“Jesienne Liściaki”

Dzień Języków Obcych

 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

 

Świetlicowe czytanie

W dniu 13.09 w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”, również w
świetlicy uczniowie VIII klasy czytali młodszym rówieśnikom. Dzieci poznały
postać dosyć niesfornej rudej wiewiórki, która płatała innym zwierzątkom figle.
Jednak jak sama wpadła w tarapaty mogła liczyć na pomoc przyjaciół. I od tej
pory pomagała innym.

ROK SZKOLNY 2018/2019

Gniotki

 

Kolorowe motyle-wiosenne inspiracje

Bałwankowo-zimowo

Dzień Babci i Dziadka

Aniołokowo, anielsko,świątecznie

Ozdoby świąteczne

Andrzejki

Bezpieczeństwo w internecie

Dzień Pluszowego Misia

Zabawy na świeżym powietrzu

11 listopada

Zwierzaki – liściaki

Ślimak,ślimak pokaż rogi…

Jesienne inspiracje

 

Kreatywnie i twórczo

 

 

MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  KROPKI 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

MASA PORCELANOWA

ANIOŁ Z KSIĄŻKI

SZYTE OZDOBY Z FILCU

BOMBKI Z CEKINÓW

ROZWÓJ WYOBRAŹNI – MOTYWY ŚWIĄTECZNE Z KLOCKÓW

PRACE ŚWIĄTECZNE WYKONANE FARBAMI

OZDOBY PIANKOWE

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

 ŁAŃCUSZKI I BRANSOLETKI

ROZWÓJ ZDOLNOŚCI MANUALNYCH 

 DZIEŃ TOLERANCJI

PREZENT DLA PANI Z BIBLIOTEKI

MANDALE ZBOŻOWE

SYMBOLE NARODOWE

PRACE PLASTYCZNE O DOWOLNEJ TEMATYCE

ŚNIADANIE DAJE MOC

DRZEWA I LIŚCIE WYKONANE RÓŻNYMI TECHNIKAMI

KREATYWNOŚĆ W RÓŻNYCH KONSTRUKCJACH

KOLOROWA PANI JESIEŃ

JESIENNY DESZCZYK

WYKONANIE SAŁATKI

ROZWÓJ MAŁEJ MOTORYKI W CZASIE LEPIENIA Z PLASTELINY

WYKORZYSTANIE KÓŁEK ORIGAMI

KASZTANOWE INSPIRACJE

KONSTRUKCJE Z KLOCKÓW

PREZENT DLA NASZYCH NAUCZYCIELI

JESIENNA PALETA BARW

WYKORZYSTANIE LIŚCI W PRACACH PLASTYCZNYCH

PRACE O RÓŻNEJ TEMATYCE

RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU

ŚWIETLICOWI TROPICIELE

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

ROZWIJAMY SWOJĄ WYOBRAŹNIE TWORZĄC BUDOWLE Z KLOCKÓW

USTALAMY ZASADY ŚWIETLICOWE

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

PRZYGOTOWANIA DO WAKACJI

 RÓŻNE SPOSOBY WYKORZYSTANIA DREWNIANYCH KLOCKÓW

ZABAWY Z KLOCKAMI LEGO

 

ROZWIJAMY SWOJE ZDOLNOŚCI W RYSOWANIU

WYKONANIE GNIOTKÓW