Powstańców Śląskich 1

46-080 Chróścice

+48 77 469 53 34

sekretariat@szkolachroscice.pl

Godziny otwarcia

Kliknij tutaj

Galeria

ROK SZKOLNY 2023/2024

Gra w kręgle

Budowle z klocków

 

Układanki językowe

Spotkanie z leśniczym – ścieżka edukacyjna w Kolonii Popielowskiej

Zajęcia świetlicowe w lesie

Efekt DOMINO z klocków

Tor przeszkód

Nasze zwierzęta

Zajęcia świetlicowe w “Lasku Brzozowym” w Chróścicach

Poznajemy znaki drogowe

Prace plastyczne uczniów

Nasza szkoła – rysowanie na asfalcie

Układamy labirynty

ROK SZKOLNY 2021/2022

“Dzień Matki – maki dla Mamy”

Zabawy w sali w pochmurne dni – zabawy konstrukcyjne, tematyczne oraz gry planszowe

Poznajemy czasopisma dziecięce

Zabawy ruchowe na powietrzu dzieci ze świetlicy

Zabawy ruchowe, przy wykorzystaniu chusty animacyjnej

Kwiaty dla Kobiet

Latające talerze

Zabawy jesiennymi liśćmi

Skakanki

Prace plastyczne uczniów w świetlicy szkolnej

Dzień Babci i Dziadka

Świąteczne mandale

Lampiony świąteczne

Ozdoby choinkowe

Dzień Pluszowego Misia

Postacie z bajek

Dzień Niepodległości

Święto Zmarłych

Wspomnienia z wycieczki

 Jesienne Liście

Andrzejki w świetlicy szkolnej

Wróżby i zabawy andrzejkowe rozweseliły zajęcia dzieci w świetlicy szkolnej. Uczniowie mieli okazję pofantazjować na temat swojej przyszłości na podstawie dziwnych kompozycji, które powstały z lanego wosku. Wielu uczniów zabrało swoje „figurki” do domu, dbając o to, by się nie uszkodziły. Nie zabrakło również zabaw z przekłuwaniem serc z imionami, a także losów pod talerzykami.  Wszystkie wróżby i zabawy dzieci traktowały „z przymrużeniem oka”.  Uczniowie bardzo miło spędzili czas tego popołudnia.

                Koordynator świetlicy szkolnej Irena Weber

Spotkanie z leśniczymi

Aby uatrakcyjnić zajęcia świetlicowe, opiekun świetlicy – Irena Weber zorganizowała dla uczniów z klas I – III wyjazd do lasu w Kolonii Popielowskiej. Tematy ekologiczne są w obecnym roku szkolnym w naszej szkole mocno akcentowane, dlatego również Pani  Dyrektor Renata Dąbrowska zaangażowała się w tą inicjatywę. Na miejscu, w lesie,  czekali na nas: przedstawiciel Zarządu Okręgowego  Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu – Jan Kowalski, podleśniczy PGL LP Nadleśnictwa w Kup – Krzysztof Pogrzeba oraz Komendant Straży Leśnej PGL LP Nadleśnictwa w Kup – Jerzy Bednarz. Mając do dyspozycji takich przewodników, dzieci przeszły ścieżką edukacyjną, gdzie na kolejnych tablicach mogły poznać ciekawe informacje o naszych lasach.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań i ciekawostek na temat zwierząt leśnych. Po długim spacerze, czekała na wszystkich wielka atrakcja – pieczenie kiełbasek na ognisku. Na zakończenie, dzieci usłyszały jeszcze kilka utworów zagranych na rogu myśliwskim przez Pana Jana Kowalskiego. Pogoda wyjątkowo nam dopisała, a jesienna aura z kolorowymi liśćmi dodatkowo upiększyła nasz wyjazd.

                                            Koordynator Świetlicy Szkolnej Irena Weber

Jesienny las
Dzisiejsze zajęcia świetlicowe zorganizowano w lesie. Dzieci pod opieką nauczyciela Ireny Weber wybrały się do lasku za Chrościcami. Głównym celem spaceru, było szukanie pierwszych oznak jesieni i obserwacja zachodzących zmian w przyrodzie. Dzieci miały dużo szczęścia, bo udało się nam zaobserwować wiewiórki spacerujące i skaczące po drzewach. Dużą frajdę sprawiły dzieciom także kozy, które ochoczo do nas podeszły. Sprytni uczniowie odnaleźli również skrzyneczkę, która ukryta jest pod konarem jednego z drzew i zostali wpisani w logbook, na pamiątkę pobytu w tym miejscu. Takie zajęcia sprawiają dzieciom dużo radości!

Koordynator świetlicy szkolnej
Irena Weber

ROK SZKOLNY 2020/2021

Uroki zimy
Wielką radość sprawiły dzieciom zajęcia świetlicowe organizowane w czwartek na wolnym powietrzu. Dzieci z obydwu grup świetlicowych, pod opieką nauczycieli Ireny Weber i Anny Skrzipietz, wybrały się na pobliską górkę. Uciechy nie było końca, gdy pociechy zjeżdżały z górki na sankach, jabłuszkach i innych sprzętach, jakie sobie przyniosły. Pomimo mrozu dzieciom rysowały się rumieńce na twarzy, a energia ich nie opuszczała. Takie zajęcia trzeba będzie koniecznie powtórzyć!

Wychowawca świetlicy szkolnej
mgr Irena Weber

Świetlicowe przygotowania do karnawału

Uczestnicy świetlicy w ramach zajęć tworzyli kolorowe maski. Wśród nich znalazły się sowy, misie koala, żyrafy czy kolorowe węże. Wykorzystali szablony oraz kolorową bibułę, czy kolorowe kredki. Niektórzy z uczniów już poczuli odświętny klimat i postanowili założyć swoje dzieła. Ciekawe, czy rozpoznacie, kto kryje się pod kolorową maską?
Koordynator świetlicy szkolnej mgr Anna Skrzipietz

 

Świetlicowy fingerpainting
Twórczynią metody Finger Painting jest pedagog R.F. Show, która zastosowała ją po raz pierwszy już w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Metoda ta z całą pewnością dlatego jest tak efektywna, gdyż wiąże się z naturalną skłonnością dziecka do „paćkania” się w różnego rodzaju substancjach. Pozwala im na bezkarne brudzenie się i „bałaganienie”, na co na co dzień zazwyczaj nie pozwalają im dorośli. Uczestnicy świetlicy tym razem ozdabiali tą metodą jesienne drzewa. Na kartce pojawiały się barwne kropki (jesienne liście). Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

https://padlet.com/annaskrzipietz/sdr74u8577g8bhuk

https://view.genial.ly/5ec3cbcf8e243b0d5a33f0c5/presentation-bukiet-dla-mamy

 

https://pl.padlet.com/annaskrzipietz/7jbbjl5ze4evl70d

Zamieszczone poniżej samouczki pozwolą Ci wejść w niezwykły świat składania papieru, jakim jest japońska sztuka origami. Te proste modele są idealne dla dzieci i początkujących. Przy ich składaniu będzie się dobrze bawić cała rodzina.

http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/1763,origami-dla-poczatkujacych.html

https://view.genial.ly/5ebd23b832a04c0d96b6d114/presentation-ptaki

https://view.genial.ly/5ebd0465e87b0e0d2560ab2a/presentation-nasze-lasy

https://view.genial.ly/5ebcf7019d821b0d1e7742cf/presentation-poznaj-lasy

 

https://view.genial.ly/5eba66ee8a39780d0f6781bd/presentation-las

https://padlet.com/annaskrzipietz/20jh3qh28fh23xpv

https://view.genial.ly/5eb513252fb48d0d930b6cde/presentation-brzechwa-dzieciom

https://view.genial.ly/5eb14c36625ccd0d291ae920/presentation-jan-brzechwa

https://view.genial.ly/5eb2738706dde00d3f42f431/presentation-brzechwa-dlo-dziecek

 

Filmiki mam, bawię się z kimś lub sam

https://www.facebook.com/watch/?v=583607235545776

 

 

Święta majowe zasponsorują nam większą dawkę wolnego czasu. W normalnych czasach byłaby to okazja na “łyk kultury” w teatrze, filharmonii czy muzeum. Czy majówka 2020 będzie inna? Nic bardziej mylnego. 
Z pomocą idą nam wirtualne spacery po muzeach (także tych światowych), internetowe wideoteki z filmami, czy nagrania koncertów filharmonicznych. 
Darmowy wyjazd do muzeum (m. in. Powstania Warszawskiego, zamek w Malborku): https://kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea
Zoo w Atlanta City serwuje nam PandaCam, która podgląda na żywo te leniwe misie. Większość czasu śpią, a jak nie śpią to jedzą. Jeżeli uda Wam się trafić na moment przewracania się z jednego boku na drugi to już będzie wyczyn. https://zooatlanta.org/panda-cam/
Tutaj można zobaczyć, co za bajki oglądano “piyrwiej”, czyli kiedyś: https://ninateka.pl/filmy/film,bajki?page=1%20tabindex=         Ninateka dostarcza też nagrania spektakli teatralnych i koncertów.
12 słynnych zagranicznych muzeów oferuje darmowy wirtualny spacer: https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/?fbclid=IwAR1VnlrK67EyX2_Y2K-vYheKOQnJOKM5zHHzDdb0POxk28SxWnivXjS0zXE
Berlińscy filharmonicy udostępniają na 30 dni za darmo nagrania swoich koncertów. Konieczne jest logowanie, dlatego proszę wchodzić na stronę z rodzicem. https://www.digitalconcerthall.com/en/concerts

FLAGA, GODŁO, HYMN. JAK DBAĆ O SYMBOLE NARODOWE?

https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/flaga-godlo-hymn-jak-dbac-o-symbole-narodowe/
Jak dbać o polskie symbole narodowe? Czy flagę należy prasować? Jak się zachować podczas odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego? „Póki my żyjemy” czy „kiedy my żyjemy”? Odpowiedź na te pytania w trzech krótkich wskazówkach umieszczono na przyjaznych planszach o symbolach narodowych do pobrania. Godło, flaga i hymn towarzyszą mieszkańcom Polski codziennie w szkołach, urzędach czy podczas wydarzeń sportowych.
https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Symbole-Narodowe-Flaga-Polski.pdf
https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Symbole-Narodowe-God%C5%82o-Polski.pdf
https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Symbole-Narodowe-Hymn-Polski.pdf
Możesz również spróbować swoich sił w „polskim kodowaniu”
http://docs.google.com/uc?export=download&id=1pSjfqc_uW4A2Z18t3fDi7IPpQMd8Dulx

 

Zapraszamy w cudowną podróż po najsłynniejszych muzeach świata.  Życzymy cudownych i niezapomnianych wrażeń!

https://www.vogue.pl/a/galerie-i-muzea-ktore-mozesz-zwiedzic-online

A może zabawisz się z nami w rysopisy? Zapraszamy do wspólnej zabawy 

https://rysopisy.eduzabawy.com/gry-i-zabaw

Zapraszamy do odwiedzin świetlicowego padletu pod linkami

 

https://pl.padlet.com/muzykaiplastyka2019/mivp7d6udpulkzwg

https://padlet.com/muzykaiplastyka2019/gb0k21avmlugfr6c

https://padlet.com/muzykaiplastyka2019/ul90r2jeyc2nd5ix

 

 

 

 

 

 

Malujemy … czekoladą – KLIKNIJ

 

 

 

Konkurs „Kartki Świąteczne” rozstrzygnięty

W dniu 27.01.2020r. został rozstrzygnięty konkurs świetlicowy. Pierwsze miejsce zajęła Lena Gierok, drugie miejsce zajęła Sara Skupień, a trzecie Zofia Świder . Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Konkurs Kartek Świątecznych

Komputerowe krajobrazy

W poniedziałek 18.11 uczestnicy świetlicy wykonywali jesienne krajobrazy, ale tym razem za pomocą komputera. Celem zajęć było ukazanie dzieciom, że komputer nie tylko służy do pobierania gier, ale także można na nim tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i chętnie prezentowały efekty swojej pracy.

 

„Lot trzmiela”

W dniu 22.11 uczniowie stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Składało się z dwóch części: wysłuchanie utworu „Lot trzmiela”  wersji rockowej, a po nim zilustrowanie dzieła muzycznego na kartce papieru. Dzieci zabrały się do pracy, jednak nie było to łatwe zadanie, ponieważ trzeba było zilustrować dźwięk. Uczniowie  jednak sobie świetnie z nim poradzili. Ich twórczość można podziwiać na świetlicowej gazetce.

Kolorowe szachownice

 

W ramach kolejnych zajęć kształtujących kreatywność uczniowie tym razem wykonywali kolorowe szachownice. To tego zadania wykorzystywali szablon kratki szachownicy, kolorowy papier, klej i nożyczki. Pod koniec lekcji wyszły tęczowe szachownice.

Konkurs świetlicowy „Jesienne krajobrazy” rozstrzygnięty

W dniu 06.11 odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu. Zadanie konkursowe było namalowanie farbami przez uczniów jesiennego krajobrazu. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły prace. Pierwsze miejsce zajęła Sara Jaskólska, drugie – Adam Miśkowiec, natomiast trzecie Lena Nawrat. Gratulujemy sukcesu!

“Świetlicowo – aktywnie i sportowo”

Świetlicowi pomocnicy

W dniu 22.10 odwiedzili świetlicę szkolni wolontariusze. Uczennice klasy VIB przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek rozgrywki sportowe z wykorzystaniem elementów tenisa stołowego, zabawy grupowe oraz rozgrywki sportowe na wolnym powietrzu. Zarówno uczestnicy jak i wolontariuszki dobrze się bawili.

“Jesienne Liściaki”

Dzień Języków Obcych

 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

 

Świetlicowe czytanie

W dniu 13.09 w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”, również w
świetlicy uczniowie VIII klasy czytali młodszym rówieśnikom. Dzieci poznały
postać dosyć niesfornej rudej wiewiórki, która płatała innym zwierzątkom figle.
Jednak jak sama wpadła w tarapaty mogła liczyć na pomoc przyjaciół. I od tej
pory pomagała innym.

ROK SZKOLNY 2018/2019

Gniotki

 

Kolorowe motyle-wiosenne inspiracje

Bałwankowo-zimowo

Dzień Babci i Dziadka

Aniołokowo, anielsko,świątecznie

Ozdoby świąteczne

Andrzejki

Bezpieczeństwo w internecie

Dzień Pluszowego Misia

Zabawy na świeżym powietrzu

11 listopada

Zwierzaki – liściaki

Ślimak,ślimak pokaż rogi…

Jesienne inspiracje

 

Kreatywnie i twórczo

 

 

MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  KROPKI 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

MASA PORCELANOWA

ANIOŁ Z KSIĄŻKI

SZYTE OZDOBY Z FILCU

BOMBKI Z CEKINÓW

ROZWÓJ WYOBRAŹNI – MOTYWY ŚWIĄTECZNE Z KLOCKÓW

PRACE ŚWIĄTECZNE WYKONANE FARBAMI

OZDOBY PIANKOWE

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

 ŁAŃCUSZKI I BRANSOLETKI

ROZWÓJ ZDOLNOŚCI MANUALNYCH 

 DZIEŃ TOLERANCJI

PREZENT DLA PANI Z BIBLIOTEKI

MANDALE ZBOŻOWE

SYMBOLE NARODOWE

PRACE PLASTYCZNE O DOWOLNEJ TEMATYCE

ŚNIADANIE DAJE MOC

DRZEWA I LIŚCIE WYKONANE RÓŻNYMI TECHNIKAMI

KREATYWNOŚĆ W RÓŻNYCH KONSTRUKCJACH

KOLOROWA PANI JESIEŃ

JESIENNY DESZCZYK

WYKONANIE SAŁATKI

ROZWÓJ MAŁEJ MOTORYKI W CZASIE LEPIENIA Z PLASTELINY

WYKORZYSTANIE KÓŁEK ORIGAMI

KASZTANOWE INSPIRACJE

KONSTRUKCJE Z KLOCKÓW

PREZENT DLA NASZYCH NAUCZYCIELI

JESIENNA PALETA BARW

WYKORZYSTANIE LIŚCI W PRACACH PLASTYCZNYCH

PRACE O RÓŻNEJ TEMATYCE

RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU

ŚWIETLICOWI TROPICIELE

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

ROZWIJAMY SWOJĄ WYOBRAŹNIE TWORZĄC BUDOWLE Z KLOCKÓW

USTALAMY ZASADY ŚWIETLICOWE

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

PRZYGOTOWANIA DO WAKACJI

 RÓŻNE SPOSOBY WYKORZYSTANIA DREWNIANYCH KLOCKÓW

ZABAWY Z KLOCKAMI LEGO

 

ROZWIJAMY SWOJE ZDOLNOŚCI W RYSOWANIU

WYKONANIE GNIOTKÓW

PREZENTY DLA MAMY I TATY

BAJKOWY TRYPTYK

RYBKI WYKONANE TECHNIKĄ ORIGAMI PŁASKIE Z KOŁA

BAŚŃ “CALINECZKA” OPOWIEDZIANA OBRAZKAMI ORIGAMI

9 MAJA – DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

ODŻYWIAM SIĘ ZDROWO – JEM OWOCE I WARZYWA!

ROZWIJAMY SWOJE ZDOLNOŚCI W UKŁADANIU

ZDOBIENIE JAJ

OZDOBY WIELKANOCNE

KARTKI ŚWIĄTECZNE

ROZWIJAMY SWOJE ZDOLNOŚCI MANUALNE

WYKONANIE GIRLANDY

CORAZ BLIŻEJ WIOSNA

KWIATY NA DZIEŃ KOBIET