Powstańców Śląskich 1

46-080 Chróścice

+48 77 469 53 34

sekretariat@szkolachroscice.pl

Godziny otwarcia

Kliknij tutaj

Galeria

ROK SZKOLNY 2023/24
ROK SZKOLNY 2022/23

W ramach projektu czytelniczego „Starsi czytają młodszym” szóstoklasistki z naszej szkoły dwa razy w miesiącu czytają bajki przedszkolakom w Katolickim Przedszkolu Niepublicznym w Chróścicach. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji. Celem czytania jest nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie się społeczności. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek oraz opowiadań przygotowanych przez starszych uczniów. Wszyscy uczestnicy spotkania odnosili korzyści – dzieci młodsze ćwiczyły koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie słowem pisanym, zaś starsi uczniowie ćwiczyli dykcję, płynne czytanie oraz występowanie przed publicznością.

 

Konkurs znajomości lektury „Kamieni na szaniec” – rozstrzygnięty


„Kamienie na szaniec” to lektura czytana obowiązkowo przez wszystkich Polaków. Autor przybliża losy młodzieży polskiej w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej. W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole odbył się także konkurs znajomości tej lektury. Zwycięzcy konkursu (uczniowie klasy 8B ) : Kacper Świder, Zuzanna Żmudź, Jessika Wasik i Piotr Świtała otrzymują nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Zrealizowany konkurs, to jedno z działań NPRCZ w naszej szkole.

 

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – wystawa biblioteczna

            14 października br.  minęła 96 rocznica pierwszego wydania  „Kubusia Puchatka” Alana A. Milne’ a. Z tej okazji biblioteka szkolna  w Chróścicach przygotowała wystawę w bibliotece nt. historii Kubusia. W poniedziałkowe popołudnie na zajęciach świetlicowych czytano opowieści ze Stumilowego Lasu oraz odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszą kolorowankę sympatycznego misia o małym rozumku. W konkursie plastycznym najpiękniejszą kolorowankę wykonała Paulina Walkiewicz z klasy 2b – I miejsce, II miejsce- Karol Karoń z klasy 2a a tuż za nim III miejsce- Fabian Fila z klasy 2a. Za najpiękniejsze rysunki w konkursie plastycznym, dzieci otrzymały nagrody książkowe. Zorganizowane przedsięwzięcie, to jedno z działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Chróścicach

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole staramy się podtrzymywać i rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów poprzez odpowiedni dobór literatury, organizowanie spotkań z książką czytaną przez ciekawych ludzi, tworzenie wystawek czytelniczych będących źródłem wiadomości z różnych dziedzin. Nasza szkoła od wielu lat jest członkiem ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Jest najskuteczniejszą strategią wychowawczą a jednocześnie przynosi dziecku wielką radość i pozostawia  niezapomniane wspomnienia, a także buduje więź z rodzicami. W tym szczególnym dniu rolę głośnego czytania podkreślali nauczyciele na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej czytając najmłodszym czytelnikom książki lub uczniowie klas drugich próbowali swoich sił czytając samodzielnie teksty wybranej literatury. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania. Zachęcam do czytania przynajmniej 10-15 minut dziennie. Wszystkich czytelników naszej szkoły zapraszam do biblioteki szkolnej.
Zrealizowane przedsięwzięcie to jedno z działań w ramach programu Narodowy Rozwój Czytelnictwa w naszej szkole.

Nauczyciel bibliotekarz
Sabina Lazik-Wodarz

ROK SZKOLNY 2021/22

„Dzień Pluszowego Misia w bibliotece”

25 listopada klasy 1-3 SP spędziły dzień wyjątkowo. Odbyły się w poszczególnych klasach lekcje biblioteczne, związane z tematyką misiów w literaturze i w filmie. Uczniowie wzięli udział w quizie bibliotecznym pt. „Czy odgadniesz jaki to miś, nie tylko pluszowy?”. Osoby, które poprawnie rozwiązały quiz, otrzymały upominki książkowe. Na lekcjach wykonywano maski z postacią misiów, uczniowie mieli możliwość udziału w grze edukacyjnej pt. „Wyturlaj misia”. Wszyscy w tym dniu świetnie się bawili.

Sabina Lazik-Wodarz nauczyciel  bibliotekarz

 

ZDJĘCIA W KONKURSIE SELFIE/ZDJĘCIE Z MISIEM
Z OKAZJI DNIA PLUSZOWEGO MISIA – 25 LISTOPADA 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA W KONKURSIE CZYTELNICZO – FOTOGRAFICZNYM „PRZYŁAPANI NA CZYTANIU” 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZDJĘCIE W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ” 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia w konkursie “Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” 2019

Skip to content