Filharmonia-zajęcia w ramach projektu “Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”

27 listopada uczniowie naszej szkoły podstawowej (klasa III a, klasa IV b i klasa VII) uczestniczyli w zajęciach w Filharmonii Opolskiej im.J. Elsnera. Wyjazd zorganizowany został w  ramach projektu “Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z udziałem pracowników filharmonii. Na zajęciach z improwizacji muzycznych uczniowie mogli  próbować swoich sił grając na różnych instrumentach. Brali udział w warsztatach “muzyka w matematyce” gdzie rozwiązywali łamigłówki matematyczne z udziałem nut. Uczestniczyli w koncercie. Sami nawet byli dyrygentami. Na zakończenie sami na deskach sceny w filharmonii zagrali koncert na fletach. Wszystkie dzieci wyszły zadowolone i uśmiechnięte.