Historia książki – zajęcia w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki

Klasa II a zakończyła projekt edukacyjny poświęcony książce. Uczniowie zapoznali się z historią książki od prehistorii aż po czasy współczesne. Na zajęciach wykonywali tabliczki gliniane i poznawali pismo klinowe. Hieroglifami egipskimi zapisywali swoje imiona. Dowiedzieli się jak powstaje pergamin i książka średniowieczna.     Pisali gęsim piórem i wykonywali własną czcionkę z ziemniaka. Dowiedzieli się z którego roku pochodzi najstarsza księga parafialna   i dlaczego je spisywano. Pisali teksty na maszynie do pisania, poznali audio –booki i czytniki książek. Projektowali swoje inicjały i szukali różnych wiadomości w Internecie i na You Tube. Swoimi wrażeniami, wiadomościami i umiejętnościami podzielili się  z rodzicami w czasie spotkania kończącego projekt. Na zakończenie odbył się konkurs dla rodziców z kaligrafii, oczywiście pisano gęsim piórem. Jury złożone z uczniów najwyżej oceniło pismo mamy Szymka i Michała. Wszystkie mamy biorące udział w konkursie otrzymały nagrody. Dzieci przekonały się, że historia może być fascynująca i z niecierpliwością czekają na następny projekt.