Jasełka oraz wspólne kolędowanie

Jasełka oraz wspólne kolędowanie

wpis w: Aktualności | 0

A słowo stało się Ciałem…

Czas przygotowania świątecznego jest czasem radości i wzajemnego ubogacania się. Hasłem tegorocznych Jasełek było NAWRÓCENIE. Wspólnie z uczniami chcieliśmy przedstawić postać dziewczyny,  która nie wierzyła w cud Bożego Narodzenia. Brak wiary w Jezusa sprawił, że całkowicie oddaliła się od Boga, tradycji chrześcijańskich. Główna aktorka przeżyła śmierć kliniczną, dzięki czemu doświadczyła prawdziwego Narodzenia Jezusa…

Nie zabrakło również tradycyjnych postaci, tj.: Józef, Maryja, Herod, Śmierć, Aniołowie, pasterze, królowie.

W jasełkach brało udział 23 uczniów z różnych klas. Na zakończenie aniołowie złożyli życzenia gościom, Pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

Niech moc Betlejemskiego Cudu trwa i umacnia nasze serca i ożywia naszą wiarę, nadzieję
i miłość.

Ostatni dzień naszej obecności w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia był również okazją do wspólnego śpiewania.

Już po raz drugi odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej, w którym wszystkie klasy mogły  zaprezentować przygotowane wcześniej kolędy, jak i piosenki świąteczne w różnych językach. Uczestnicy Konkursu zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-5 to Grupa Młodsza, zaś klasy 6-8 to Grupa Starsza. Komisja w składzie: pani Renata Dąbrowska – dyrektor, pani Gabriela Szmolke – przedstawiciel Urzędy Gminy Dobrzeń Wielki oraz pani Liliana Wencel – oceniała występy pod względem wykonania, przebrania oraz doboru instrumentów.  W trakcie występów publiczność wspaniale bawiła się słuchając poszczególnych piosenek, ale jedna porwała wprost publiczność, a mianowicie klasa Vb wraz ze swoją wychowawczynią p. Karoliną Pyrek śpiewając „Feliznavidad” – zasługując tym samym na wyróżnienie. Klasa 1 zajęła pierwsze miejsce w Grupie Młodszej, zaś klasy 7 a i 8  ex aequo zdobyły pierwsze miejsce w Grupie Starszej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy  i  zapraszamy za rok z nowymi interpretacjami piosenek. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była p. Czechowska – nauczyciel języka angielskiego w Naszej Szkole.