Kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Listopad jest miesiącem intensywnych działań, których celem jest tworzenie świata bez przemocy wobec dzieci i młodzieży. Nasza szkoła włączyła się w kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”,  która to rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. To akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem, a jej zasadniczym celem jest tworzenie świata bezpiecznego oraz przyjaznego dzieciom. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy i zwracający uwagę. Dla zamanifestowania naszego poparcia tej kampanii,                 w dniu 7 listopada ogłaszamy „Szkolny dzień solidarności z osobami pokrzywdzonymi”.                   W związku z tym zwracamy się z prośbą, by każdy z nas w tym dniu miał na sobie coś                      w kolorze pomarańczowym (bluzka, t-shirt, apaszka itp. )

Ponadto zachęcamy do udziału w konkursie „ Żyj bezpiecznie – NIE KRZYWDŹ” (szczegóły na plakacie).