Kulinarno-biblioteczna podróż do Opola

20 marca klasa Va uczestniczyła w  kulinaro-bibliotecznym wyjeździe do Opola. Pierwszym punktem wycieczki była manufaktura słodkości – „Bonominka”. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się w jaki naturalny sposób tworzy się cukierki oraz uczestniczyli w pokazie tworzenia lizaków. Po części teoretycznej, nastąpiła część praktyczna podczas której, każdy z uczestników mógł sam zrobić lizaka. Najczęstszym, wybieranym przez uczestników kształtem były wielkanocne zające. Pod koniec każde dziecko otrzymało dodatkową paczuszkę cukierków. Następnie uczniowie udali się do Biblioteki Josepha von Eichendorffa, gdzie poznawali historię tejże instytucji, a także zapoznawali się z twórcami niemieckiej literatury. Ostatnim punktem wyjazdu były warsztaty gotowania w „Akademii Młodego Kucharza”. Na początku uczniowie robili ciasto, które po odpowiednim ugniataniu trafiło do foremki. Następnie dzieci kroiły zarówno cukinię, jak i marchewkę. Nie obyło się bez podjadania. Na koniec uczestnicy układali pokrojone warzywa na już spieczony biszkopt i tym sposobem powstała tarta marchewkowo-cukiniowa. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że wszystkie warsztaty bardzo im się podobały, a przepis na tartę wypróbują razem z rodzicami w domu.