…moje 5 minut dopiero będzie!…

Mam 13 lat i przez większość mojego życia mieszkałam w Opolu, w którym się urodziłam . Od 2013 roku, czyli od pierwszej klasy podstawówki , trenuję karate Kyokushin. Pierwsze kroki robiłam w opolskim klubie karate, w szkole podstawowej nr 14 w Opolu, do której uczęszczałam. W 2017 r. przeprowadziłam się z rodziną do Chróścic, gdzie zmieniłam klub na Klub Karate ARI w Dobrzeniu Wielkim, w którym trenuję do dzisiejszego dnia.

Karate to moja pasja, nie umiem bez niej żyć , na co dzień  bardzo mocno mi pomaga w życiu. Dzięki karate poznałam najlepszą przyjaciółkę mieszkającą w Chróścicach, z którą chodzę do tego samego klubu. Razem dzielimy wspólną pasję oraz zdobywamy  medale. Mam ogromne wsparcie w  trenerach Marcelu i Adriannie Niemczyk, na których zawsze mogę liczyć i którzy wiedzą jak mnie zmotywować do ciężkiej pracy skutkującej  efektami w postaci podium. Pasją karate zaraziłam również młodszą siostrę Oliwię – obecnie też trenującą ze mną w jednym klubie.

W tym roku 3.10.2020, zdobyłam  złoty medal w Katowicach, na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików makroregionu śląskiego, gdzie  startowało 151 karateków z 23 klubów i walczyłam tam m.in. z zawodniczką o ponad  30 kg ode mnie cięższą, z którą wygrałam. Ponadto zdobyłam  srebrny medal  na mistrzostwach Warsaw Cup 2020 (25.10) na warszawskich Bielanach, gdzie miałam 4 walki w tym 3 wygrane.

Podsumowując jednym słowem, dopiero się rozkręcam, bo moje 5 minut dopiero będzie.

Martyna Andruszko

Rada Pedagogiczna, uczniowie i rodzice PSP w Chróścicach serdecznie gratulują sukcesów i życzą kolejnych. BRAWO!