Na głos z Gangiem Słodziaków i nie tylko

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przez cały dzień spotykaliśmy się
w szkolnej bibliotece, by przede wszystkim wysłuchać czytanych na głos fragmentów ciekawych książek. Dzieci mogły również rysować, kolorować oraz rozwiązywać krzyżówki
i rebusy. Na koniec wykonaliśmy wspólnie plakat upamiętniający nasze spotkanie, podczas którego szukaliśmy również odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto czytać?”

Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Szkolne przygody Gangu Słodziaków, dlatego dziś szczególnie towarzyszyli nam bohaterowie książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Okazało się, że dzieci klasy 1 i 2 doskonale znają Jeża Jerzyka, Sowę Zosię, Bobra Borysa, Zajęczycę Zuzię, Lisa Lucka czy Rysia Rysia, stąd chętnie słuchali o ich leśnych przygodach.

Dzięki udziale w konkursie dzieci  codziennie kształcą nawyk głośnego czytania, co zostaje potwierdzone w albumie ucznia zarówno przez rodziców oraz nauczycieli.

Na dzieci czekają również w szkolnej bibliotece maskotki Gangu Słodziaków, które będą nagrodą w konkursie. O szczegółach konkursu dowiecie się niebawem! Tymczasem czytajcie codziennie.

Drodzy Rodzice (!) pamiętajcie: Kluczem do sukcesu jest wiedza. Kluczem do wiedzy
i sprawności umysłu jest czytanie. Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować od najmłodszych lat, czytając dziecku na głos. Czytanie chroni dziecko przed uzależnieniem od telewizji i komputerów. Więź z rodzicami, wzmocniona czytaniem, daje dziecku siłę do pokonywania wielu pokus i zagrożeń.

Justyna Kasprzyk-Ressel

Nauczyciel-bibliotekarz