Ogólnopolski Dzień Praw Ucznia!

Kochani uczniowie,

Dzisiaj Wasze Święto! 18 listopada 2020 roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Ucznia! Czy wiecie, że Fundację na rzecz Praw Ucznia założył niepełnoletni uczeń, któremu bardzo zależało, aby prawa jego i innych uczniów były przestrzegane i respektowane? Tak. Ten 16-latek dzięki pomocy rodziców założył specjalną organizację, która do dzisiaj walczy o prawa każdego z Was. Jedną z ostatnich i najważniejszych inicjatyw jest ustawa obywatelska, aby każdy uczeń mógł liczyć na wsparcie psychologiczne w swojej szkole. Oprócz tego działania, Fundacja zamierza przeprowadzić w dniu 18 listopada 2020 r. specjalne wydarzenie w mediach społecznościowych (poprzez Facebook’a) celebrujące Ogólnopolski Dzień Praw Ucznia. Z uwagi na to, iż wydarzenie będzie prowadzone w godzinach zajęć lekcyjnych, nie będziemy mogli brać w nim udziału na żywo, ale zostanie ono odtworzone w przyszłym tygodniu podczas Waszych lekcji wychowawczych. Życzymy Wam wszystkim wspaniałego dnia oraz tego, aby Wasze prawa były zawsze przestrzegane!

Rzecznik Praw Ucznia i Psycholog Szkolny
Publicznej Szkoły Podstawowej