Okazali się najlepsi

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy wyniki międzyszkolnego Konkursu znajomości języka niemieckiego i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych organizowanego przez V LO w Opolu –„O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Opolu”. W tym konkursie udział brało ośmiu uczniów z naszej szkoły i tak: klasa IV – Nikola Halupczok, klasa VI a – Wiktoria Mateja, klasa VI b – Julia Smolińska i Fabian Kaluza, klasa VII a – Sonia Kociok, klasa VII b – Olivia Wilińska i Filip Nowak oraz klasa VIII – Aron Kobienia. W finale konkursu uczniowie z naszej szkoły – Sonia Kociok oraz Filip Nowak, okazali się najlepsi, Sonia zdobyła I miejsce, a Filip II miejsce. Dla przypomnienia, był to konkurs kierowany do wszystkich szkół podstawowych w województwie. Jako nauczyciel języka niemieckiego, jestem bardzo zbudowana taką ambitną postawą uczniów naszej szkoły. Pomimo trudnych dla nich w tym roku szkolnym warunków nauki, realizują zadania znacznie wykraczające poza podstawę programową. Takie postawy młodych ludzi warto promować!

Nauczyciel języka niemieckiego

Irena Weber