On-line też można sprawdzać swoją wiedzę

W piątek 26 lutego br., przeprowadzono w chróścickiej podstawówce etap szkolny międzyszkolnego Konkursu znajomości języka niemieckiego i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych organizowany przez V LO w Opolu. O puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Opolu walczy 8 uczniów naszej szkoły i tak: kl. IV Nikola Halupczok, kl. V a Wiktoria Mateja, kl. V b Julia Smolińska i Fabian Kaluza, kl. VII a Sonia Kociok, kl. VII b Olivia Wilińska i Filip Nowak oraz kl. VIII Aron Kobienia. Uczniowie rozwiązywali on-line, pod czujnym okiem nauczyciela test składający się z trzech części:  I cz. Leseverstehen ( czytanie ze zrozumieniem tekstu: Klassenfahrt der Klasse 2d nach Linz im Jahr 2019), II cz. Wortschatz und Grammatik ( słownictwo i gramatyka ) oraz III cz. Landeskunde (realioznastwo).  Prace uczniów już zostały ocenione i  80% próg osiągnęli: Filip – 100%, Olivia i Fabian  92%, oraz Sonia 83% i prawdopodobnie ci uczniowie będą reprezentowali szkołę na kolejnym etapie. Nasza najmłodsza uczestniczka Nikola z klasy IV zdobyła 78%, to świetny wynik. Teraz musimy jeszcze poczekać na weryfikację wyników przez organizatora i przygotowywać się do kolejnego etapu.  Etap II konkursu odbędzie się w siedzibie organizatora lub zdalnie, w zależności od sytuacji. Podczas tego etapu sprawdzane będą: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, znajomość zagadnień leksykalno-gramatycznych oraz wiedza o krajach niemieckojęzycznych.
Budujące jest to, że pomimo trudnych dla uczniów warunków nauki – z dala od nauczyciela, jest młodzież, która bardzo się do nauki przykłada i chce robić coś więcej aniżeli zakłada podstawa programowa. Oby zachęcili entuzjazmem do nauki koleżanki i kolegów!

Nauczyciel języka niemieckiego
Irena Weber