Osiągnięcia sportowe

Dziewczęta z klas 7-8 zajęły IV miejsce w powiecie!

Dominika Gatzka, Karolina Lisowska, Emilia Sosnowska, Daria Śmiarowska, Andżelika Żmudź, Amelia Gandyra, Laura Nimpsz, Milena Piekorz, Amelia Slowik i Wiktoria Opała – oto reprezentacja chróścickiej szkoły w koszykówce Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta wygrały etap gminny, przeszły przez półfinał powiatu i w jego finale zajęły 4 miejsce spośród wszystkich szkół podstawowych. Zawody odbyły się 6.02.2020 w Dąbrowie. Rywalizowaliśmy ze szkołami z Jełowej, Tarnowa Opolskiego i gospodarzami turnieju.  Drużyna była przygotowywana przez pana Marcina Kondzielę.
******************************************
Chłopcy z klas 3 i 5a zakończyli zmagania w dwa ognie na III miejscu w półfinale województwa
Długą drogę przebyli i daleko zaszli chłopcy w mistrzostwach w dwa ognie Igrzysk Dzieci. 30.01.2020 r. w Chróścicach odbył się półfinał wojewódzki. Jako gospodarze podejmowaliśmy mistrzów powiatów kluczborskiego – PSP nr 2 w Kluczborku, brzeskiego – PSP nr 1 w Grodkowie i miasta Opole – PSP nr 20 w Opolu. Nasi chłopcy wygrali pierwszy mecz z Kluczborkiem, w drugim przegrali z silnym Grodkowem, a w trzecim mimo dzielnego postawienia się Opolu również przegraliśmy. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce.
Duże pochwały dla naszych sportowców! Tym bardziej, że połowa składu to chłopcy z klasy 3, którzy w następnym roku również będą mieli okazję brać udział w tych zawodach. Zasłużona kadra dwu ognistów: Filip Cossbau, Andrzej Kupilas, Jakub Nowak, Tobiasz Pogrzeba, Nikodem Włodarczyk, Dawid Golec, Paweł Lazik, Aleks Krzywda, Szymon Kokot, Filip Solga. Drużynę do zawodów przygotowywali panowie Marcin Kondziela i Mateusz Młynek.
Życzymy dalszych sukcesów!