Pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej

Grono czytelników biblioteki szkolnej powiększyło się o uczniów klasy drugiej. Pasowanie odbyło się w późniejszym terminie z powodu pandemii.

Uczniowie długo czekali na ten moment. Bez problemów zatem udowodnili, że znają wszystkie litery, potrafią czytać i nie obce są im postaci z bajek i baśni.

Dzieci zmierzyły się z kilkoma zadaniami, m.in.: poznały prośby książki i ułożyły je z rozsypanki wyrazowej, zajrzały do magicznego kuferka, odgadując z jakiej bajki pochodzi wylosowany rekwizyt, ułożyły również baśniowe puzzle.

Na zakończenie dzieci złożyły słowa przysięgi. Pani Dyrektor mogła po wszystkim dokonać aktu pasowania. Nowi czytelnicy otrzymali nagrody książkowe, pamiątkową zakładkę oraz dyplomy.

Bibliotekarz

Justyna Kasprzyk-Ressel