PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Święta coraz bliżej a i pogoda sprzyja wiosennym obserwacjom. Uczniowie kl. 1-3 w ramach edukacji przyrodniczej, prowadzonej online, obejrzeli  prezentację z narracją opowiadającą o przyrodzie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i żyjących tam zwierzętach.

Głównym bohaterem tej lekcji  był zając –  mieszkaniec pól i łąk . Dzięki tej prezentacji uzyskaliśmy odpowiedz na pytanie – Dlaczego zając pojawia się w symbolice wielkanocnej? Co jest jego ulubioną potrawą? Jak nazywa się jego mieszkanko? I wiele innych ciekawych odpowiedzi związanych z życiem   tego sympatycznego zwierzątka.

Na koniec zajęć odbyły się warsztaty plastyczne na których uczyliśmy się rysować zająca szaraka. Okazało się ,że to wcale nie trudne o czym świadczą zdjęcia tych pięknych prac.

D. Lewandowska- Jaroń