Stypendium im. Johana Krolla

Program Funduszu Stypendialnego Fundacji Rozwoju Śląska 2021 im. Johanna Krolla przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do dwudziestego szóstego roku życia, mieszkających na terenie Polski, wywodzących się ze środowiska mniejszości niemieckiej.

Stypendium jest świadczeniem materialnym przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie naukowej, sportowej, artystycznej i społecznej w roku szkolnym/ akademickim 2020/2021.

W marcu br. Fundacja Rozwoju Śląska zainaugurowała kolejną, czwartą już edycję projektu pod nazwą Fundusz Stypendialny Fundacji Rozwoju Śląska im. Johanna Krolla. Projekt skierowany jest do uczniów i młodzieży do 26-go roku życia, zamieszkujących na terenie Polski, wywodzących się ze środowiska mniejszości niemieckiej.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium trwał od 01.03.2021r. do 30.06.2021r. Wpłynęło łącznie 98 wniosków, 78 z woj. opolskiego, 17 z woj. śląskiego, 2 wnioski z woj. dolnośląskiego i 1 z woj. wielkopolskiego.

W dniu 10.09.2021 r. Zarząd Fundacji, po rekomendacji Komisji Stypendialnej, przyznał 73 stypendia dla uzdolnionych oraz zaangażowanych społecznie uczniów i studentów.
W bieżącym roku szkolnym/akademickim stypendia zostaną wypłacone jednorazowo na wskazane we wniosku konto.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wśród stypendystów jest też uczennica naszej szkoły Sonia Kociok.  Soniu, rozwijaj swój talent!

Zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do ambitnej nauki i pracy nad swoimi zdolnościami.

Nauczyciel języka niemieckiego
Irena Weber