Tydzień Kodowania

W dniach od 7-22 października obchodzony jest   Europejski Tydzień Kodowania, którego celem jest popularyzacja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.  W naszej szkole takim dniem był 13 października, podczas którego uczniowie klasy IIIb mogli spróbować swoich sił w tej specyficznej dziedzinie.  Dzięki uprzejmości pana dyrektora Mirosława Gutki zajęcia prowadził pan Stanisław Fedczuk, który na co dzień realizuje swoje naukowe pasje na Politechnice Opolskiej. Odkrył przed młodymi słuchaczami  tajniki komputerowego życia, a następnie rozpoczęła się przygoda z programowaniem. Najmłodsi mogli sami przekonać się o tym, że wspomniana umiejętność może sprawić wiele radości i być niezłą zabawą.