Umiem pływać -to jest to!

W tym roku 20 uczniów klas II zostało objętych ministerialnym programem. Środki w połowie pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a w drugiej części z Urzędu Gminy Dobrzeń Wielki.
Pierwszy wyjazd na pływalnię “Wodna Nuta” odbył się w poniedziałek 4 marca Kolejne będą odbywały się co tydzień. Wspólnie czeka nas 10 wyjazdów po 1.5 godziny na lekcję. Zajęcia prowadzą instruktorzy pływania, a dodatkową opiekę sprawują nauczyciele. W pierwszym pływaniu wszyscy dzielnie uczestniczyli w lekcjach. Uczniowie przezwyciężyli swoje lęki, cześć trafiła nawet do grupy zaawansowanej, która pływa na głębokości 2 metrów.
Instruktorzy chwalą grupę za zaangażowanie i chęć do nauki! Przy tak pomyślnych wiatrach z pewnością każdy nauczy się pływać!
op.M.Młynek