Wizyta biblioteki na kółkach

W piątek, 24 marca do szkoły przyjechał bibliobus. Dzieci z klas IIa, IIb, IIIb oraz IIIa  wzięły  udział w interesującej prezentacji, podczas której została im przypomniana wartość tradycyjnej książki. Dzieciom przekazano również, żeby rozsądnie i z umiarem obchodzili się z tabletami(prezentacja krótkiej bajki „Homo tabletis”) oraz innymi elektronicznymi i multimedialnymi urządzeniami. Słuchacze chętnie dyskutowali o walorach czytania, a także próbowali odpowiedzieć na pytanie, która książka jest  lepsza – tradycyjna papierowa, a może e-book. Po krótkiej prezentacji każde dziecko miało okazję poznać bibliotekę na kółkach i wypożyczyć książkę. Niektórzy uczniowie zasiedli nawet za kierownicą bibliobusa.   Młodzi czytelnicy, którzy zabrali książkę ze sobą do domu, mają możliwość wzięcia udziału w konkursie. Zadanie konkursowe to stworzenie pracy plastycznej dowolną techniką dotyczącą książki.  Bibliobus to objazdowa wypożyczalnia książek prowadzona przez Stowarzyszenie Bibliotek Caritas im. Świętego Karola Boromeusza w Opolu. Stowarzyszenie ma dwa bibliobusy. Jeden odwiedza miejscowości w rejonie kluczborskim, a drugi, obsługuje powiat opolski.