Wizyta w Stacji Uzdatniania Wody w Chróścicach

11 października uczniowie klas 5-8 naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji z zakresu edukacji ekologicznej. Wraz z opiekunami udali się do chróścickiej Stacji Uzdatniania Wody, aby dowiedzieć się, skąd się bierze woda w kranie.

Pracownicy firmy Prowod  w ciekawy sposób przedstawili  proces produkcji wody pitnej. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej nadszedł czas na zapoznanie się z nowoczesnym układem technologicznym, dzięki któremu usuwa się z wody nadmiar żelaza i manganu do wartości zgodnych ze specyfikacjami.  Pani technolog szczegółowo wyjaśniła etapy uzdatniania wody. Pompowanie, natlenianie, filtrowanie, korekta ph nie są już tajemnicą dla żadnego z uczniów.  Dowiódł tego konkurs, w którym uczniowie bardzo chętnie brali udział, a poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami. Każda klasa dostała też pamiątkową maskotkę.

Dzięki takiej lekcji uczniowie nie tylko wiedzą, skąd się bierze woda w kranie, ale i to, że chróścicka kranówka jest doskonała do picia.