Wójt Gminy składa gratulacje Sonii Kociok Laureatce Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2020/2021

Wójt Gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa osobiście złożył w naszej szkole gratulacje Laureatce Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, uczennicy z klasy VII a – Sonii Kociok. Na szczeblu wojewódzkim tego konkursu zmierzyło się 43 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych całego województwa opolskiego. Nadmienić należy, że częstokroć są to uczniowie, którzy powrócili z zagranicy i tam przez wiele lat uczęszczali do niemieckiej
szkoły. Sonia jest uczennicą, która od klasy I uczy się w chróścickiej podstawówce, więc tym bardziej należy podkreślić jej wielki sukces – II miejsce w Finale wojewódzkim. Sonia zdobyła 117 punktów na 120 możliwych. Uczennica zdobyła wielki sukces przede wszystkim dzięki swojej pracowitości. Poświęca ona wiele czasu na rozwiązywanie zadań dodatkowych oraz testów. Dzisiaj można powiedzieć – warto było!
W imieniu rodziców gratulacje Wójta Gminy i Dyrektora Szkoły odebrała także Pani Sylwia Kociok – mama Sonii oraz nauczycielka j. niemieckiego Irena Weber. Sonia, jako jedyna uczennica w naszej szkole zdobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego, dlatego zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie, a inni uczniowie powinni brać przykład do naśladowania.

Nauczyciel języka niemieckiego
Irena Weber